En İyi 18 Saç Ekim Merkezi! (Doğal Saçlara Sahip Olun!)

Son yıllarda Türkiye, saç ekim merkezleri ile dünyanın farklı bölgelerinden kişileri misafir ediyor. Özellikle Avrupa ve Ortadoğu gibi bölgelerden her gün yüzlerce kişi saç ektirmek için geliyor. Türkiye’nin uygun maliyet sunması ve alanında uzman hekimlere sahip olmasıysa saç ekimi için sayılı ülkeler arasında olmasını sağladı. Ben de 24 – 25 yaşından beri saç dökülmesi ve seyrekleşme yaşayınca en iyi saç ekim merkezi arayışına başladım. Kısa süre içinde birçok merkezle görüştüm veya merkezi tercih edenlerin öncesi ve sonrası fotoğraflarına göz attım.

Yakın zamanda saç ektirmeyi düşünüyorsanız Türkiye, oldukça iyi bir tercih. Aynı zamanda kaş, bıyık, kirpik veya sakal ekimi için de başarılı sonuçlar alınabiliyor. Ben, saç ekim merkezi seçerken Sağlık Bakanlığı onayı olan ve uzman hekim kadrosuna sahip olan klinikleri göz önünde bulundurdum.

En İyi 18 Saç Ekim Merkezi

Son yıllarda gelişen medikal ve tıbbi teknolojiler ışığında saç ekimi de oldukça iyi sonuçlar alınmasını sağlıyor. İşinin ehli bir merkez ve hekim sayesinde son derece doğal, dolgun ve gür saçlara sahip olmak mümkün. Klinik seçerken mutlaka öncesi – sonrası fotoğraflarına göz atmalı, greft sayısı için birkaç klinikle görüşmeli ve kullanılacak yöntemi öğrenmelisiniz. Aşağıda Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezleri yer alıyor!

Dr. Serkan Aygın – Saç Ekim Kliniği

25+ senelik deneyim ve %98 başarı oranıyla en iyi saç ekim merkezi Dr. Serkan Aygın – Saç Ekim Kliniği oluyor. Türkiye’de saç ekiminin öncü isimleri arasında yer alan Aygın, Avrupa’da da oldukça tanınmış. Aynı zamanda ‘Avrupa’nın En İyi Saç Ekim Doktoru’ olarak seçildiğini de söylemek gerekiyor. Bununla birlikte klinikte FUE ve DHI saç ekim yöntemleri kullanılmaktadır. Doğal sonuçlara sahip olmak ve profesyonel bir hizmet almak için Dr. Serkan Aygın – Saç Ekim Kliniği’ni tercih edebilirsiniz. Ayrıca sitede yer alan Whatsapp numarasına saçınızın fotoğrafını atarak yöntem, greft sayısı vb. konularda bilgi almanız da mümkün.

Dr. Serkan Aygın – Saç Ekim Kliniği web sitesini buradan inceleyin.

Hermest Saç Ekim Merkezi

Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en iyi saç ekim merkezi listesinde yer alan Hermest, inovatif çözümler sunmayı başarıyor. FUE, Safir FUE, Tıraşsız, Uzun Saç ekimi, Gold FUE, Robotik, DHI ve Perkutan saç ekim yöntemleri ile her hastanın saç tipine özel çözümler sunuluyor. Bununla birlikte şehir dışından veya yurtdışından gelen misafirler için VIP konaklama gibi avantajlara da sahip. Uluslararası yüksek standartlarda hizmet veren Hermest, saç ekim işlemlerini özel bir hastanenin ameliyathanesinde gerçekleştiriyor.

Buraya tıklayarak Hermest Saç Ekim Merkezinin web sitesini ziyaret edin.

Asmed Saç Ekim Merkezi

İsmi dünyaya yayılan nadir merkezlerden biri de Asmed. Dr. Koray Erdoğan tarafından kurulan Asmed, modern teknolojilere sahip. Bu sayede saç ekim işleminin yapıldığı belli olmadan doğal sonuçlara sahip olmak mümkün. Aynı zamanda Dr. Koray Erdoğan, saç ekiminin bugünkü halini alması için de çeşitli araştırmalar yapmıştır. İstanbul / Ataşehir’de hizmet veren Asmed Saç Ekim Merkezi’nin yüksek fiyatlara sahip olduğunu da söylemem gerekiyor.

Asmed Saç Ekim Merkezi web sitesini incelemek için tıklayın.

Esteworld

10 farklı yöntemle saç ekimi prosedürlerini uygulayan Esteworld, en iyi saç ekim merkezi listesindeki yerini alıyor. Robotik, IV Destekli, Hızlı İyileşen, FUE, DHI, Robotik, Safir FUE, Tıraşsız saç ekimi vb. yöntemlerde yüksek tutunma oranlarına sahip. Aynı zamanda İstanbul’da 3 şubesi bulunuyor. Saç tedavileri konusunda da çeşitli yöntemler sunan Esteworld, gelişmiş tıbbi ekipmanları ve uzman kadrosuyla ön plana çıkmaktadır.

Esteworld web sitesini incelemek için buraya tıklayın.

ClinicExpert

Uzun yıllardır en iyi saç ekim merkezi olarak hizmet veren ClinicExpert, güleryüzlü ve profesyonel hizmetleriyle ön plana çıkıyor. Yakın zamanda saç ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız mutlaka ClinicExpert ile iletişime geçmelisiniz. 10 yılı aşkın deneyimiyle hasta görüşlerine saygı duyan ve en iyi sonuçları sağlamayı başaran ClinicExpert¸İstanbul / Bahçelievler’de hizmet vermektedir. DHI Pro, DHI, Tıraşsız ve FUE saç ekim teknikleri kullanılıyor. Aynı zamanda Avrupa’nın en büyük saç ekim merkezi olduğunu da söylemek gerekiyor.

ClinicExpert sitesine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Smile Hair Klinik

Dr. Gökay Bilgin ve Dr. Mehmet Erdoğan tarafından 2018 yılında kurulan Smile Hair Klinik, tercih edebileceğiniz en iyi saç ekim merkezi seçeneklerinden biri. Kısa bir süre önce açılmasına rağmen Avrupa ve Türkiye’nin en iyi saç ekim klinikleri arasında yer almayı başardı. Smile Hair Klinik, iki önemli cerrah tarafından açılmıştır. Aynı zamanda robotik ve geleneksel saç ekim yöntemlerinde yüksek tutunma oranlarına sahiptir.

Buraya tıklayarak Smile Hair Klinik sitesini inceleyebilirsiniz.

Transmed Klinik

1994 yılında kurulan Transmed Klinik, alanında uzman hekim kadrosuyla ön plana çıkıyor. Pek çok merkez işlemlerde sertifikalı estetisyenlerle çalışırken Transmed Klinik’te işlemler hekim kontrolünde gerçekleşiyor. Transmed Klinik, uzun yıllara dayanan deneyimi ve transfer konusundaki yüksek başarı oranıyla en iyi saç ekim merkezi olmayı hak ediyor. Bununla birlikte tıraşsız, FUE ve DHI yöntemleri ile saç planlaması yapılıyor. Dr. Melike Külahçı tarafından kurulan klinik, Avrupa’nın en iyileri arasında kabul edilmektedir.

Transmed Klinik sitesini ziyaret etmek için tıklayın.

Hair Neva – Saç Ekim Merkezi

Uzun yıllardır İstanbul’da hizmet veren Hair Neva, Op. Dr. Güncel Öztürk tarafından kurulmuştur. Altın uçlu, iğnesiz, DHI, FUE, IceGraft, Perkütan, Uzun Saç vb. ekim yöntemleri için Hair Neva kliniğini tercih edebilirsiniz. Görüşmeler, Beşiktaş’ta yer alan klinikte gerçekleştirilirken saç ekimi Acıbadem Fulya Hastanesi’nde yapılıyor. Yüksek sterilizasyona sahip ameliyathane ortamında gerçekleştirilen işlemler sayesinde enfeksiyon riski de engellenmektedir.

Hair Neva – Saç Ekim Merkezi web sitesini buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Hair Estetik

Saç Ekimi Koordinatörü Engin Sönmez tarafından kurulan Hair Estetik, en iyi saç ekim merkezi alternatifleri arasında yer alıyor. İtalya, Brezilya, Suudi Arabistan vb. birçok ülkeden kişi saç ekimi için Hair Estetik merkezini tercih ediyor. Engin Sönmez, FUE ve DHI yöntemlerini kullanmaktadır. Bununla birlikte kadınlar ve erkekler için farklı saç ekim yöntemleri de bulunuyor. Dilerseniz VIP transfer veya konaklama gibi hizmetlerden de faydalanabilirsiniz.

Hair Estetik web sitesini incelemek için tıklayın.

Özel Amerikan Cerrahi Tıp Merkezi

Saç ekim işleminizi teşekküllü bir tıp merkezinde gerçekleştirmek istiyorsanız Özel Amerikan Cerrahi Tıp Merkezi’ni tercih edebilirsiniz. Özel Amerikan Cerrahi Tıp Merkezi’nin İstanbul ve New York’ta iki şubesi bulunuyor. FUE ve DHI yöntemlerine ek olarak tıraşsız saç ekimi yöntemi de kullanılmaktadır. Bununla birlikte Whatsapp hattı üzerinden saç fotoğrafınızı göndererek ortalama greft sayısı, maliyet ve seans süresi gibi konularda bilgi almanız da mümkün.

Özel Amerikan Cerrahi Tıp Merkezi web sitesini buraya tıklayarak inceleyin.

Arenamed Saç Ekim Merkezi – Serkan Aydın

Daha önce en iyi saç ekim merkezleri araştırması yaptıysanız Serkan Aydın ismine mutlaka denk gelmiş olmalısınız. Arenamed, ünlülerin en fazla tercih ettiği saç ekim merkezlerinden biri. Öyle ki, televizyondan tanıdığımız pek çok sima Arenamed ile saç ekimi yaptırmayı tercih ediyor. Bununla birlikte fiyatlarının da yüksek olduğunu söylemeliyim. Ayrıca operasyon öncesi ve sonrasında rahatlıkla iletişim kurabileceğiniz nadir merkezlerden biri.

Arenamed Saç Ekim Merkezi sitesini yakından incelemek için tıklayın.

Este Favor

‘Saçlarını geri alma zamanı!’ sloganıyla hizmet veren Este Favor, Türkiye’de saç ekimi yaptırabileceğiniz en iyi merkezlerden biri. %99 başarı oranına sahip olan klinik, son teknoloji yöntemleri kullanıyor. En iyi saç ekim yöntemi olarak bilinen FUE tekniğini Este Favor kliniğinde yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda kaş, bıyık ve sakal ekimi için de tercih edilebilir. Tıraşsız ve uzun saç ekimi ise konforlu bir iyileşme süreci yaşamanızı sağlayacaktır.

Buraya tıklayarak Este Favor sitesini ziyaret edin.

Estethica

İstanbul’da dört şubesiyle hizmet veren Estethica, en iyi saç ekim doktorları ve sağlık kadrosunu bulabileceğiniz merkezler arasında. Ağrısız saç ekimi özelliği ise en fazla tercih edilme sebeplerinden biri. Aynı zamanda DHI Plus Gold ve FUE saç ekim teknikleri kullanılıyor. Bununla birlikte kadınlar için uzun saç ekimi, erkekler içinse sakal ekimi hizmetini de sunuyor. Uluslararası hizmet veren Estethica, estetik konusunda da oldukça başarılı.

Buraya tıklayarak Estethica sitesine göz atabilirsiniz.

Estetik International

Estetik ve saç ekimi konularında araştırma yapıyorsanız mutlaka Doktor B ismini duymuş olmalısınız. Op. Dr. Bülent Cihantimur tarafından kurulan Estetik International, en iyi saç ekim merkezi listesindeki yerini alıyor. İstanbul ve Bursa’daki şubeleri ile organik ve FUE saç ekim teknikleri gerçekleştiriliyor. Aynı zamanda kadın ve erkekler için farklı alanlarda estetik ameliyatı için de tercih edebilirsiniz. En önemli özelliklerinden biriyse online muayene hizmeti sunması. Bu sayede saçınızla ilgili en önemli ve kesin bilgileri öğrenmeniz mümkün.

Estetik International web sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayın.

Özel Ankara Cerrahi Tıp Merkezi – Dr. Fehmi Armani

Ankara’da en iyi saç ekim merkezi arayışındaysanız Özel Ankara Cerrahi Tıp Merkezi’ni tercih edebilirsiniz. Dr. Fehmi Armani tarafından kurulan merkez, yirmi yılı aşkın tecrübeye sahip. Saç ekim işlemleriyse Op. Dr. Can İmdat Engin kontrolünde gerçekleştiriliyor. FUE ve DHI tekniklerine ek olarak tıraşsız saç ekimi seçeneklerine sahip. Aynı zamanda kadınlar için saç ekimi hizmeti de sunuluyor. Merkez, Ankara / Çankaya’da hizmet veriyor.

Özel Ankara Cerrahi Tıp Merkezi sitesini incelemek için tıklayın.

Med Hair Clinic

Prof. Dr. Gülsüm Gençoğlan ve Saç Ekim Uzmanı Vedat Tosun tarafından kurulan Med Hair Clinic, İstanbul’daki en iyi saç ekim merkezlerinden biri. Bugüne kadar birçok ödül alan Med Hair Clinic, hasta odaklı anlayışıyla ön plana çıkıyor. Doğal görünümlü saç ekim işlemleri ise kişilere ömür boyu kalıcı saçlar veriyor. Bununla birlikte kişiye özel saç planlamaları doğrultusunda DHI, Saifr FUE ve FUE saç ekim yöntemleri tercih edilmektedir.

Med Hair Clinic sitesini incelemek için buraya tıklayın.

Acıbadem Hastanesi

Türkiye’nin en önemli özel hastaneleri arasında yer alan Acıbadem, saç ekimi konusunda da en iyiler arasında yer alıyor. Tam teşekküllü hastane ve ameliyathane ortamında sıfır risk ile saç ekimi operasyonunu yaptırabilirsiniz. Üstelik İstanbul, Bursa ve Kocaeli gibi farklı şubelerde de profesyonel bir kadroyla saç ekimi işlemi gerçekleştiriliyor. İşlemlerdeyse FUE tekniği kullanılmaktadır. Bu sayede yüksek tutunma oranlarına sahip olabilir ve ağrısız bir iyileşme süreci yaşayabilirsiniz.

Acıbadem Hastanesi saç ekimi ile ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Zen Poliklinik

İstanbul’da en iyi saç ekim merkezleri arasında yer alan Zen Poliklinik profesyonel bir hizmet sunuyor. FUE ve DHI yöntemlerini kullanan klinik, kişiye özel saç planlaması yapmaktadır. Aynı zamanda saç ekim işlemleri Dr. Murat Konakçı kontrolünde gerçekleştiriliyor. Lokal anestezi veya sedasyon altında yapılan işlemler sayesinde daha acısız bir süreç geçirmek mümkün.

Zen Poliklinik sitesini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

En iyi saç ekim merkezi içeriğini arkadaşlarınızla paylaşarak bizi destekleyebilirsiniz! Ayrıca içerikle ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlara yazmayı unutmayın!

Yorum yapın