En İyi 16 Yatak! (Uyku Kalitenizi Arttıracak Yatak Markaları!)

Neredeyse hepimiz günün 6 – 8 saatlik kısmını uyuyarak geçiyoruz. Dolayısıyla yatak seçimi uyku ve hayat kalitesini doğrudan etkiliyor. En iyi yatak sayesinde huzurlu ve rahat bir uyku mümkün. Kötü bir yatak ise bel, sırt ağrılarını arttırıyor ve kalitesiz bir uykuya sebep oluyor. Günümüzde yatak markaları çoklu katman ve gelişmiş teknolojileriyle insan bedenine tam uyum sağlayan üretimler gerçekleştirmektedir. Bu yatakları tercih ederek yaşam standartlarınızı yükseltebilirsiniz.

Bir yatak ortalama 8 sene kullanılıyor. Bu nedenle yatak seçiminde bütçenizi zorlamanızı öneririm. İyi bir yatak markası seneler boyu sorunsuz ve konforlu bir uyku sağlayacaktır. Gelin, birlikte en iyi yatak seçeneklerine göz atalım!

En İyi 16 Yatak

Yatak alırken mutlaka baza/karyola ölçülerine dikkat etmelisiniz. Yatağın fazla küçük veya büyük olması durumunda bel, sırt ağrılarınız yükselecektir. Bununla birlikte vücut kitle endeksiniz de yatak seçiminde büyük bir etken. Genellikle fazla kilolu insanlara yumuşak yatak önerilmiyor. Aynı zamanda hijyenik bir kullanım için kolay temizlenebilen yatakları tercih edebilirsiniz. İşte her bütçeye ve vücuda uygun en iyi yatak seçenekleri:

Yatsan

40 yılı aşkın tecrübesi ve kaliteli ürünleriyle en iyi yatak markası olarak Yatsan ön plana çıkıyor. Yatsan visco, lateks ve yaylı gibi farklı yatak çeşitlerine sahip. Örneğin, One By Tempur yataklar, uyku halinde sürekli hareket eden ve sırt, bel ağrıları yaşayan kişiler için harika bir seçenek sunuyor. Üstelik Nasa teknolojisiyle üretildiğini de söylemek gerekiyor. Yatsan, kalitesini ispatlayan nadir markalardan biri. Öyle ki, yataklarında 10 yıl garanti imkanı da sunuyor. Ayrıca çocuk ve bebekler için sayısız seçeneğe sahip. Fiyatı biraz yüksek ancak Yatsan yataklarını tercih ettiğinizde dinç uyanmanın ne kadar önemli olduğunu fark edeceksiniz.

Yatsan sitesine ulaşmak için buraya tıklayın.

Yataş

Birçoğumuz için en iyi yatak denilince akla gelen ilk markalardan biri de Yataş’tır. Uzun yıllardır yatak ve uyku ürünlerindeki başarısını koruyan Yataş, Ar-ge çalışmalarını da yakından takip ediyor. Tesla Sleep modelinde manyetik iplerle örülen yatağın, uyku verimliliğini %98 oranında yükselttiği kanıtlanmış. Aynı zamanda REM uykusunu da %11 oranında arttırıyor. Hard Soft yatak ise hem sertliği hem de yumuşak yüzeyi bir araya getiriyor. Ayrıca aloe vera içeren kumaşı sayesinde de cildi yenilerken çiftlere özel konforlu bir uyku sunmayı başarıyor.

Yataş sitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

Morpho

Doğal malzemelerle üretilen rahat bir yatak arıyorsanız Morpho markasını tercih etmelisiniz. Morpho, gece boyu serinlik, visco jel, destek, konfor ve sert/yumuşak yüzey katmanı ile bedeninize uyum sağlayacaktır. Akıllı sünger teknolojisiyle, yatak yattığınız pozisyonun şeklini alır ve beden – yatak arasındaki boşlukların oluşmasını engeller. Bu sayede vücudunuzdaki her nokta konforun tadını çıkarabilir. Ancak Morpho ürünleri sadece internet sitesi üzerinden satılıyor, fiyatları ise kalitesine göre uygun. Aynı zamanda 100 gün deneme süresi de mevcut. Bununla birlikte kişiye özel üretim de yapılabiliyor.

Morpho sitesine erişim sağlamak için buraya tıklayın.

İşbir

Uzun yıllardır Türkiye ve birçok ülkede en iyi yatak modelleriyle hizmet veren İşbir, geniş bir ürün yelpazesine sahip. Üstelik uzun seneler boyunca sorunsuz kullanım avantajı da sağlıyor. Akıllı yataklardan yaysız yataklara kadar aradığınız pek çok modeli İşbir sitesinden veya mağazasından inceleyebilirsiniz. Örneğin, Akıllı Yatak serisi vücut ısısı ve basıncına göre uyku kalitesini arttırabiliyor. Aynı zamanda yumuşak, orta yumuşak, orta, orta sert ve sert gibi farklı yapılarıyla da her bedenin ihtiyacını karşılayacaktır. Omurga dostu yataklarıyla İşbir ürünlerini mutlaka incelemenizi öneririm.

İşbir sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayın.

Bambi

Bor veya siyah kum ile yatak üretimi yapıldığını biliyor muydunuz? Bambi, bor madenini yatak üretiminde kullanıyor. Bu sayede vücudunuz tam olarak dinleniyor ve uyku kaliteniz yükseliyor. Aynı zamanda paket yay sistemiyle de ses yalıtımı sağlayan özel bir yapıya sahip. Magnasand Therapy Yatak serisindeyse içeriğinde 20 farklı mineral bulunan siyah kum yer alıyor. Bu sayede yaşam fonksiyonlarını dengeliyor ve adeta bir terapi etkisi sağlıyor. Üstelik ev tekstili, baza, başlık, komodin vb. birçok ihtiyacınızı Bambi’de bulabilirsiniz.

Bambi’nin web sitesini incelemek için buraya tıklayın.

Hibboux

Yataş’ın bir markası olan Hibboux, organik ve doğal üretim metoduna sahip. Özellikle doğal ürünlere ilgi duyuyorsanız Hibboux markasına göz atmalısınız. Üstelik 365 gün deneme fırsatı sunan tek marka olduğunu da söylemeliyim. Botanic Hybrid Yatak serisinde lateks, visko vb. birçok malzeme yer alıyor. Bu sayede daha fazla konfor sağlamayı başarıyor. Aynı zamanda yüksek hava geçirgenliği sayesinde gece sık sık terleyenler için harika bir seçim olacaktır. Cloud R.E.M. Yatak serisi ise probiyotik hijyen sağlamayı başararak rakiplerinden ayrılıyor.

Hibboux sitesini hemen ziyaret etmek için tıklayın.

Dartistebedding

30 yılı aşkın tecrübesi ve arge çalışmalarıyla Dartistebedding, en iyi yatak markaları arasındaki yerini alıyor. Handmade, lateks, yaylı ve visco gibi farklı serileri de var. Aynı zamanda yatakların büyük bir kısmında organik örme kumaş, ipek ve visco jel gibi farklı katmanlar bulunuyor. Çoklu katman yapısı ve paket yay sistemi ise uyku kalitesini doğrudan yükselten etkenlerden. Bununla birlikte ortopedik en iyi yatak arayışınız için de mutlaka Dartistebedding markasını incelemenizi öneririm. Ayrıca, aynı özelliklere sahip olan pek çok yatak markasına göre fiyatının daha uygun olduğunu da söylemem gerekiyor.

Dartistebedding sitesine erişim sağlamak için tıklayın.

Tempur

Son yıllarda Tempur yataklar oldukça popüler hale geldi. Bu yataklar yüksek yoğunluğa sahip karışık bir ağ sistemiyle viskoelastik süngerden üretiliyor. Dolayısıyla gece boyu vücut şeklini en iyi şekilde alırken ısı, kilo vb. etkenlere karşı da uyum sağlıyor. Üstelik Tempur markasının NASA Uzay Teknolojisi Sertifikası’na sahip olduğunu da söylemeliyim. Aynı zamanda üzerinde yer alan yumuşak dokulu kılıf, çamaşır makinesinde yüksek derecede yıkanabiliyor. Bu sayede her zaman temiz ve rahat bir yatağa sahip olabilirsiniz.

Tempur yatakları incelemek için buraya tıklayın.

Wellmatt

Doğal ve organik en iyi yatak markası arıyorsanız Wellmatt harika bir seçenek olacaktır. Doğal lateks, visko veya lateksten üretilen yatakları sayesinde vücudunuzun nefes aldığını hissedebilirsiniz. Ayrıca çok yüksek yatakları sevmiyorsanız Wellmatt ürünlerini incelemenizi öneririm. Kauçuk ağacının sütünden elde edilen lateks veya ipek – keten karışımı yüzeyleri ile vücudunuza uyum sağlar. Üstelik açık hava kanalları sayesinde antibakteriyel bir kullanım sunmaktadır. 3 yıl garanti sunan Wellmatt, ayrıca 120 gün deneme süresi avantajına da sahip.

Buraya tıklayarak Wellmatt sitesine hemen ulaşabilirsiniz.

US Sleeping

Son yıllarda en çok tercih edilen ve beğenilen yatak markaları arasında US Sleeping yer alıyor. Uygun fiyatı ve bambu kumaşları sayesinde kullanıcılardan tam puan aldığını söylemek mümkün. Aynı zamanda yüksek yatak sevenler için de iyi bir tercih olacaktır. US Sleeping, neredeyse her yatağında on farklı katman kullanıyor. Bu sayede daha rahat uyku avantajı sağlıyor. Ayrıca birçok yatak modelini çift taraflı olarak kullanabilirsiniz.

US Sleeping sitesine erişim sağlamak için buraya tıklayın.

Bellona

Yatak odanız için her eşyayı Bellona kalitesiyle uygun fiyata satın alabilirsiniz. Bellona, kaliteli materyale sahip ürünleriyle en iyi yatak markaları tavsiyelerinde karşımıza çıkıyor. Örneğin, NoStress yatak serisinde 8 farklı katman ve anti-statik kumaşıyla stresi azaltıyor. Bununla birlikte SL yay sistemiyle uzun süreli ve konforlu bir kullanıma da yardımcı olmaktadır. Kolajen Lux Yatak serisiyse kumaşında kolajen barındırıyor. Bu sayede cildin daha canlı ve genç olmasına yardımcı oluyor.

Bellona yatak modellerine göz atmak için buraya tıklayın.

Sleep People

20 yılı aşkın deneyimiyle Sleep People, her kişi ve uyku durumu için onlarca farklı yatak seçeneği sunuyor. Lüks ürünlerden uygun fiyatlı yataklara kadar aradığınız pek çok modeli Sleep People markasında bulabilirsiniz. Sleep People, fabrikadan evinize yöntemiyle diğer rakiplerine göre daha iyi bir fiyat sunuyor. Ayrıca sporcular için Carbon, orta sert ve uygun fiyatlı visko yatak için Bamboo Visco Yatak serisi gibi avantajlara sahip. Bamboo Pocket Yaylı Yatak serisi ise bambu lifleri sayesinde terlemeyi önlüyor ve anti-bakteriyel bir kullanım sağlıyor.

Sleep People sitesini yakından incelemek için hemen tıklayın.

İdaş

Her bütçe ve ihtiyaca yönelik en iyi yatağı bulabileceğiniz diğer bir marka ise İdaş. Sektörün önemli oyuncuları arasında yer alan İdaş, Arge çalışmaları ile ön plana çıkıyor. Örneğin, Sleep Tech serisi patentli topraklama sistemiyle statik ve manyetik kirliliğin boşaltılmasını sağlıyor. Ayrıca özel kumaş yapısı ve negatif iyonları toplamasıyla radyasyonun sağladığı yorgunluk, halsizlik vb. durumları da engellemektedir. Mira-Coil serisiyse vücut enerjinizi yenilerken ortopedik rahatsızlıklarınızın da azalmasını sağlayacaktır.

İdaş sitesini buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Sui Sleep

Yeni nesil yatak markası Sui Sleep, kişiye özel yatak üretimi yapıyor. Çift veya tek kişilik yatak alırken kendi bedeniniz, vücut ölçüleriniz, uyku pozisyonunuz ve ortopedik ağrınız gibi pek çok etkene göre özel yatak yaptırabilirsiniz. Üstelik çift kişilik yataklarda her iki taraf partnerlerin özel durumuna göre üretiliyor. Sitelerinde yer alan uyku testini çözerek hayalinizdeki yatağa kavuşmanız mümkün. Hybrid yatak modelleriyle lateks, visko ve sünger gibi farklı materyalleri bir arada kullanarak vücut konforunu sağlıyor. Aynı zamanda uyku verimliliğini yükselten özel tasarımlarıyla da kullanıcılardan tam puan almayı başarmaktadır.

Sui Sleep sitesini yakından incelemek için buraya tıklayın.

Niron Yatak

Uygun fiyatlı ve kaliteli yatak ihtiyacınız için tercih edebileceğiniz en önemli markalardan biri de Niron. İzmir merkezli Niron, kısa sürede Türkiye’nin en iyi yatak markaları listesine girmeyi başardı. Üstelik visko yatak modellerini özellikle incelemenizi öneririm. Bununla birlikte paket yaylı, medikal, lüks yaylı, ortopedik ve bebek/çocuk yatakları gibi farklı seçeneklere de sahip. Örneğin, Star Visco Yatak serisi vücut ısısı ve hareketlerine göre omurga desteği sağlıyor. Diaomond Yatak serisi ise uzun yıllar sert yatakta yatmak isteyenle için iyi bir seçenek.

Buraya tıklayarak Niron Yatak sitesine ulaşabilirsiniz.

İndivani

Son dönemlerde en çok tercih edilen en iyi yatak markası listesinde İndivani de yer alıyor. İndivani, birçok ürününde 10 yıl çökmeme garantisi sağlıyor. Örneğin, en çok satılan Basel serisi ortopedik özelliklerine ek olarak çok katmanlı yapısı ise basınç noktalarını en iyi şekilde destekleyebiliyor. Hyper süngeri ise uzun ömürlü ve rahat bir kullanıma yardımcı oluyor. İndivani yataklarının tercih edilme sebeplerinden biriyse uygun fiyat sunabilmesi. Özellikle uygun fiyatlı ve konforlu bir yatak arıyorsanız İndivani sitesine göz atmanızı öneririm.

İndivani yatak modellerine göz atmak için buraya tıklayın.

 

En iyi yatak içeriğini beğendiyseniz arkadaşlarınıza gönderebilir ve bizi destekleyebilirsiniz! Ayrıca içerik ve ürünlerle ilgili görüşlerinizi mutlaka yorumlarda belirtin!

 

Yorum yapın