En İyi 13 BES Şirketi! (En Güvenilir BES Şirketleri!)

Özel bir emeklilik sistemi olan Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), devlet kaykısı avantajıyla biliniyor. Ayrıca emekliliğinde ikinci bir gelir elde etmek isteyen ve düzenli olarak birikim yapmak isteyen kişiler için de son derece güvenli. Bununla birlikte birikimleriniz, seçtiğiniz fonlarda değerlendirilmeye devam ediyor. En iyi BES şirketi olarak bilinen markalar, yüksek getiri avantajıyla yüz binlerce müşteriye sahip. Ayrıca seçtiğiniz BES şirketine göre birçok avantaj da elde edebilirsiniz.

Ben, düzenli olarak para biriktiremediğim ve tasarruf yapamadığım için BES’e katılmayı tercih ettim. Ayrıca herkes BES’e katılabiliyor. Yakın zamanda BES’e katılmayı düşünüyorsanız ancak seçim yapamıyorsanız aşağıdaki listeye göz atmalısınız!

En İyi 13 BES Şirketi!

BES şirketleri 10 yıl boyunca sistemde kaldığınızda ve 56 yaşınızı doldurduğunuzda bireysel emekli olmanızı sağlar. Dilerseniz emeklilik yatırım fonunda biriken parayı alabilir veya taksitli olarak ödenmesini talep edebilirsiniz. Aynı zamanda 56 yaşından sonra da sistemde kalmak ve para biriktirmeye devam etmek mümkün. Aşağıda farklı avantajlara sahip olan en iyi BES şirketi seçenekleri yer alıyor!

Allianz

Herkesin güvenle yararlanabileceği en iyi BES şirketi listesinde Allianz ilk sıralarda yer alıyor. Allianz ile kişiye özel BES imkanlarından yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda 18 yaş altı ve ailece BES katılımı halinde daha fazla avantaj sağlanıyor. En önemli özelliklerinden biriyse mobil uygulamasının diğer rakiplerine göre yenilikçi ve gelişmiş olması. Bu sayede devlet katkı payı, yatırılması gereken tutarlar vb. birçok bilgiye kolayca erişmek mümkün. Ayrıca birçok BES planında asistans hizmeti, katkı payı güvencesi gibi avantajlar da bulunuyor.

Allianz BES planını yakından incelemek için tıklayın!

Axa Hayat Ve Emeklilik

Esnek çözümleri ve güçlü iletişimiyle en iyi BES şirketi seçeneklerinden biri de Axa. Aylık, üç aylık veya altı aylık ödeme yöntemlerine sahip olan Axa, düşük ödeme avantajıyla da ön plana çıkıyor. Bu sayede bütçenize en uygun ödeme yöntemine kolayca ulaşabilirsiniz. Örneğin, düşük ödemeler için destek emeklilik planı sunarken daha fazla kazanç için özel emeklilik planı sağlıyor. Axa’nın en önemli avantajlarından biriyse, müşterilerinin her an ulaşabileceği bir çağrı merkezine sahip olması.

Buraya tıklayarak Axa BES planı hakkında detaylı bilgi alın!

Garanti BBVA Emeklilik

Kişiye özel BES planlamaları sayesinde en iyi BES şirketi olarak Garanti BBVA’yı da tercih edebilirsiniz. Garanti BBVA, birikimlerinizi en iyi ve en kazançlı şekilde değerlendirmeniz için ‘fon koçu’ ile karar vermenizi sağlıyor. Ayrıca çocuklu aileler BES yaptırdığı takdirde daha fazla kazanç ve avantajdan yararlanabilir. Bununla birlikte kurumlara özel bireysel emeklilik sitemi için de çeşitli çözüm önerilerine sahip.

Garanti BBVA bireysel emeklilik sitemi detaylarını ziyaret etmek için tıklayın!

Anadolu Hayat Emeklilik

Poliçe indirimi, anlaşmalı sağlık kuruşlarında indirim, yatırım danışmanlığı vb. avantajlarıyla ön plana çıkan Anadolu Hayat Emeklilik, en iyi BES şirketi tercihlerinde önemli bir rol oynuyor. Anadolu Hayat Emeklilik, on iki farklı planlamayla BES planı sunmaktadır. Çiftçilerden öğrencilere, ev hanımlarından gençlere kadar birçok farklı çözüm önerisine sahip. Bununla birlikte çeşitli meslek grupları ve çocuklar için de avantajlı BES katılımı sağlıyor. Dilerseniz, sitesine göz atarak BES hesaplama aracını kullanabilir veya ücretsiz teklif alabilirsiniz.

Anadolu Hayat Emeklilik BES sayfasını incelemek için tıklayın!

Türkiye Hayat Emeklilik

Kamu bankalarının ve Güneş Sigorta’nın işbirliğiyle kurulan Türkiye Hayat Emeklilik, sektörün en önemli isimlerinden biri. Türkiye Hayat Emeklilik, faizsiz BES katılımından genç BES’lilere özel çeşitli fırsatlar sunuyor. Örneğin, bereket BES planlamasıyla faizsiz fonlardan yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda yönetim gider kesintisi, aidat tutarı vb. giderleri daha az ödemeniz veya daha az etkilenmeniz için ise Güldüren Yarınlar planını sunuyor.

Türkiye Hayat Emeklilik sitesine erişim sağlamak için buraya tıklayın!

Fiba Emeklilik Ve Hayat

Yedi farklı BES planına sahip olan Fiba Emeklilik Ve Hayat, birikimlerinizi güvenle değerlendirebileceğiniz şirketlerden biri. En iyi BES şirketleri arasında yer alan Fiba Emeklilik Ve Hayat, her yaştan ve meslekten kişileri kabul ediyor. Yurtdışında yaşayan kişilerden küçük ödemeli sistemlere kadar geniş bir seçeneğe sahip. Aynı zamanda yönetim gider kesintisi bulunmayan planlamaları da var. Bütçenizin düzeyi fark etmeksizin Fiba Emeklilik Ve Hayat şirketi ile ideal bir çözüm bulabilirsiniz.

Fiba Emeklilik Ve Hayat bireysel emeklilik sistemi detaylarını öğrenmek için tıklayın!

AgeSA

Eski ismiyle AvivaSA, yeni ismiyle AgeSA en iyi BES şirketi listesinde önemli seçeneklerden biri. Uzun yılların verdiği deneyim sayesinde müşterileri için birçok çözümü aynı anda sağlıyor. Aynı zamanda seçtiğiniz BES katılımında katkı payınızı özgürce değiştirebilirsiniz. Ancak biriktiren VIP veya Prestijli emeklilik sistemi gibi daha fazla avantaj sunan planlar için 40.000 TL katkı payı yatırmanız gerekiyor. Bu planlar fon dağılımı, ödeme seçeneği vb. konularda müşterilere daha fazla esneklik sağlamaktadır.

AgeSA web sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayın!

MetLife

Sigortacılık alanında 150 yılı aşkın bir deneyime sahip olan ve 40 ülkede hizmet veren MetLife, en iyi BES şirketleri listesinde bulunuyor. Bireysel ve kurumsal BES planlamalarına sahip olan MetLife, uygun fiyatlı BES arayanlar için en iyi seçeneklerden biri. Örneğin, Deniz Plan’la katkı payı 150 TL olurken Alternatif Güvence Planı faizsiz BES fırsatı sağlamaktadır. Aynı zamanda sitesinde yer alan BESmetre ile birikimleriniz doğrultusunda gerçekçi bir hesaplama yapabilirsiniz.

MetLife bireysel emeklilik sistemi ile ilgili detayları buradan öğrenin!

Aegon Emeklilik ve Hayat

Uluslararası hizmet veren Aegon Emeklilik ve Hayat’ın merkezi Hollanda’da bulunuyor. Aegon Emeklilik ve Hayat ile aileniz için BES planlarına katılabilirsiniz. Ancak sistemde on yılı tamamlamış olmanız gerekiyor. Bununla birlikte aylık 200 TL’den başlayan ödemelerle BES planı avantajına sahip olduğunu da söylemeliyim.

Aegon Emeklilik ve Hayat BES hakkında bilgi edinmek için tıklayın!

BNP Paribas Cardif Emeklilik

TEB ile çalışan BNP Paribas Cardif Emeklilik, her müşterisi için özel çözümler sunmayı başarıyor. BNP Paribas Cardif Emeklilik, hem bireysel hem de kurumsal müşteriler için en iyi BES şirketi alternatiflerinden biri. Yıldız emeklilik, anahtar emeklilik, artı emeklilik vb. farklı avantajları bulunan BES planlamalarına sahip. Örneğin, emeklilik gelir planında ödeme yöntemini siz belirlerken acil durumlarda nakit ihtiyacınızı karşılamanız da sağlanıyor. Aynı zamanda 18 yaş altı çocuklar için de BES yaptırmak istiyorsanız BNP Paribas Cardif Emeklilik ile iletişime geçebilirsiniz.

BNP Paribas Cardif Emeklilik web sitesine erişim sağlamak için tıklayın!

NN Hayat ve Emeklilik

20 ülkede faaliyetine devam eden NN Hayat ve Emeklilik, en iyi BES şirketi arayışında olanlar için oldukça başarılı planlar sunuyor. NN Hayat ve Emeklilik, bireysel müşteriler için beş farklı BES planına sahip. Örneğin, birçok şirket yılda 4 – 6 defa fon değiştirme imkanı sunarken NN Hayat ve Emeklilik ile yılda 12 kez fon dağılımı değiştirilebiliyor. Bununla birlikte NN Hayat ve Emeklilik tarafından veya sizin tarafınızdan belirlenen ödeme yöntemleriyle de BES’e katılabilirsiniz. Aynı zamanda kurumsal müşteriler için de birbirinden farklı avantajlar sunmayı başarıyor.

NN Hayat ve Emeklilik bireysel emeklilik sistemi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

Bereket Emeklilik ve Hayat

Muhafazakar kişiler için en iyi BES şirketi olarak Bereket Emeklilik ve Hayat ön plana çıkıyor. Faizsiz bireysel emeklilik sistemi sunan şirket, bu anlayışla hizmet veren ilk marka olma özelliğini de taşımaktadır. Bu sistemde faizsiz ve katılım bankacılığı kuralları gereği belirlenen araçlara yatırım yapılıyor. Bereket Emeklilik ve Hayat ekin, damla, yağmur ve hasat gibi farklı planlara sahip. Ayrıca 18 yaş altı BES imkanı da sunuyor.

Bereket Emeklilik ve Hayat BES planlarını yakından incelemek için tıklayın!

Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik

Uluslararası faaliyet gösteren Cigna ve QNB Finansbank işbirliğiyle hizmet veren Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik, her bütçeye uygun planlamalara sahip. Örneğin, Kolay Emeklilik Planı ile ayda 150 TL’den başlayan ödemelerle BES’e katılabilirsiniz. Elit Emeklilik Planı ise daha fazla avantaj barındırırken aylık 500 TL’den başlayan ödeme yöntemleri sunuyor. En önemli özelliklerinden biriyse gelişmiş bir müşteri hizmetlerine sahip olması.

Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik BES detaylarını incelemek için tıklayın!

 

En iyi BES şirketleri içeriğini beğendiyseniz sevdiklerinizle paylaşabilir ve en iyi seçimi yapmaları için yardımcı olabilirsiniz! Ayrıca içerikle ilgili öneri ve görüşlerinizi mutlaka yorumlara yazın!

Yorum yapın