En İyi 14 Klima! En Kaliteli Klima Markaları!

Uzun yıllar karasal iklime sahip olan bir şehirde yaşayınca klima ihtiyacı hissetmemiştim. Ancak son 3 – 4 aydır Akdeniz iklimine sahip olan bir şehirde yaşıyorum. Hava sıcaklığının fazla olması, iş verimimi büyük oranda düşürüyor ve sıcaklarla baş etmek epey zorluyor. Ben de konforlu bir süreç için en iyi klima modellerini araştırmaya başladım. Siz de yakın zamanda klima almayı düşünüyorsanız en iyi modeller arasından kolayca seçim yapabilirsiniz.

Klima alırken yaşadığınız coğrafi bölge, BTU değeri, metrekare, marka ve enerji sınıfı gibi konulara mutlaka dikkat etmenizi öneririm. Birçok kişi uygun fiyatı esas alarak adı bilinmeyen markaları tercih ederek büyük bir yanılgıya düşebiliyor. Ben, sizin için müşteri memnuniyetini sağlamayı başaran ve profesyonel teknik servisiyle ön plana çıkan markaları listeledim.

En İyi 14 Klima

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte klima modelleri de farklı özelliklere sahip olmayı başardı. Havayı ve kendi kendini temizleyen en iyi klima markaları oldukça popüler. Bununla birlikte antibakteriyel hava filtrelerine sahip olan klimalar daha fazla tercih ediliyor. Aşağıda farklı kapasite ve ihtiyaçlara göre en iyi klima seçeneklerini inceleyebilirsiniz!

LG Dual Eco S3-W18KL3BA Duvar Tipi Klima

 • BTU:000
 • Enerji Sınıfı: A++
 • Ses Seviyesi (dB): 31

Dört mevsim kullanabileceğiniz en iyi klima olarak LG Dual Eco S3-W18KL3BA modelini tercih edebilirsiniz. LG kalitesini tamamen hissedebileceğiniz bu model, çift inverter kompresörü sayesinde daha az sesle daha fazla soğutma/ısıtma avantajı sağlıyor. Aynı zamanda akıllı telefonla bağlanabilir ve klima kontrollerini kolayca yapabilirsiniz. Çift korumalı filtre sistemi sayesinde havadaki toz, akar ve polenleri yakalayarak havayı temizliyor. Üstelik farklı modları, nem giderici özelliği, kendi kendine temizleme ve zamanlayıcı gibi fonksiyonlara da sahip. Ben, evimiz için bu klimayı satın aldım özellikle sessiz çalışma stili ve akıllı fonksiyonları sayesinde son derece memnun olduğumu söylemeliyim.

LG Dual Eco S3-W18KL3BA Duvar Tipi Klima modelini yakından incelemek ister misiniz? Buradan Trendyol’u ziyaret edin.

Baymak Elegant Plus 12 Duvar Tipi Inverter Klima

 • BTU:000
 • Enerji Sınıfı: A++
 • Ses Seviyesi (dB): 53

Fiyat/performans başarısı ve Baymak kalitesiyle en iyi klima seçeneklerinden biri Elegant Plus 12 oluyor. Soğutmada A++ ısıtmada ise A+ verimliliği ile beklentinizi karşılayacaktır. Kompakt ve modern tasarımına ek olarak gizli LED ekran sayesinde kolay bir kullanım sunuyor. Ayrıca uzaktan kumanda ve akıllı telefonla da kontrol edilebilir. Katmanlı filtre sistemiyse havadaki partikülleri yakalayarak temiz bir hava sağlıyor. Turbo, uyku ve eco modlarına sahip. Son olarak sunduğu özelliklere oranla fiyatının çok iyi olduğunu da söyleyebilirim.

Baymak Elegant Plus 12 Duvar Tipi Inverter Klima modelini yakından incelemek için Trendyol’a buradan erişim sağlayabilirsiniz.

Baymak Elegant Prime 12 Duvar Tipi Inverter Klima

 • BTU:000
 • Enerji Sınıfı: A++
 • Ses Seviyesi (dB): 35

Bu model, yukarıdaki Baymak markalı ürünün bir alt modeli. Dolayısıyla da fiyatı daha uygun. 4 yöne otomatik hava yönlendirme sistemine sahip olan model, keyifli anlar geçirmenizi sağlayacaktır. Aktif karbon ve gümüş iyon filtreleri sayesinde havayı temizliyor. Aynı zamanda zamanlayıcı, otomatik başlatma, buz çözme, iç ünite temizleme ve opsiyonel WiFi avantajlarıyla da ön plana çıkmayı başarıyor. Uygun fiyatlı ve en iyi klima arayışındaysanız Baymak Elegant Prime modeline bir şans verebilirsiniz.

Baymak Elegant Prime 12 Duvar Tipi Inverter Klima modelini Media Markt’ın avantajlı fiyatlarıyla satın almak için tıklayın.

Vestel Flora Doğa 182 Inverter Klima

 • BTU:000
 • Enerji Sınıfı: A++
 • Ses Seviyesi (dB): 52

Fonksiyonel özellikleri ve fiyat/performans başarısıyla en iyi klima tavsiyesi için Vestel Flora Doğa 182 modelini incelemenizi öneririm. Yeşil çay yapraklarından elde edilen catechin özü ve catechin filtre sayesinde evinizin havasını tazeliyor. Dijital DC Inverter Teknolojisi sayesinde de ortam sıcaklığını otomatik olarak algılar ve en iyi ısı derecesini bulur. En önemli özelliklerinden biriyse WiFi kontrolü yapabilmesi. Bu sayede siz eve girmeden evinizin havası soğuyabilir.

Vestel Flora Doğa 182 Inverter Klima modelini buraya tıklayarak Media Markt’ın size özel fiyatlarıyla satın alabilirsiniz.

Samsung AR18TSHZHWK AR9500T Inverter Klima

 • BTU:000
 • Enerji Sınıfı: A++
 • Ses Seviyesi (dB): 25

En iyi klima seçeneklerinden söz ederken Samsung markasından bahsetmemek olmaz. En önemli özelliğiyse enerji tüketiminin çok düşük olması. Bu sayede elektrik faturanızda aşırı bir yükselme oluşmayacaktır. Aynı zamanda Inventer teknolojisiyle ortam ısısını ideal seviyeye getirdiğinde çalışmasını sınırlar. Kötü kokuları filtreleyen ve hava kalitesini arttıran filtre sistemleri sayesinde temiz havanın keyfini sürebilirsiniz. Tam güç üfleme özelliği ise odanın dakikalar içinde ısınmasını veya soğumasını sağlayacaktır. Dijital ekranla veya uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir.

Buraya tıklayarak Samsung AR18TSHZHWK AR9500T Inverter Klima modelini Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Arçelik Ekolojik 18325 Inverter Klima

 • BTU:000
 • Enerji Sınıfı: A++
 • Ses Seviyesi (dB): 31

Yüksek ısıtma ve soğutma gücüyle en iyi klima markası seçeneklerinden biri de Arçelik’tir. Ekolojik 18325 modelinde tek tuşla temizlik, nem alma, sessiz çalışma gibi özellikler bulunuyor. Aynı zamanda otomatik hareketli hava salınımı sayesinde oda ısısını birkaç dakika içinde ideal seviyeye getiriyor. Anlık tüketim göstergesiyse elektrik faturanızda tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Arçelik Ekolojik 18325 Inverter Klima modelini yakından incelemek veya Trendyol’dan satın almak için tıklayınız.

Mitsubishi Heavy SRK50ZS-W(S) Premium Serisi Inverter Klima

 • BTU:000
 • Enerji Sınıfı: A++
 • Ses Seviyesi (dB): 24

En iyi klima markası denilince birçoğumuzun aklına elbette Mitsubishi gelir. Mitsubishi, klima konusunda rakiplerine büyük bir fark atmayı başarıyor. Ancak fiyatının da yüksek olduğunu söylemeliyim. Alerjenleri parçalayarak yok eden ve tozları filtreleyen klima, hava kalitesini yükseltiyor. R410A gazıyla doğa dostu bir kullanım sunuyor. Bununla birlikte hava akımı kontrolü sayesinde odadaki her alana temiz hava sunmayı başarıyor. Fotokatalitik yıkanabilir koku filtresi, anti – mikrobik fan, haftalık zamanlama, otomatik başlama, montaj konumlandırma gibi özelliklere de sahip.

Mitsubishi Heavy SRK50ZS-W(S) Premium Serisi Inverter Klima modelini Trendyol’un avantajlı fiyatlarıyla satın almak için tıklayın.

Airfel LTXN35U Tipi Inverter Klima

 • BTU:000
 • Enerji Sınıfı: A++
 • Ses Seviyesi (dB): 41

Daikin markasının şirketi olan Airfel, uygun fiyatlı klima arayanlar için iyi bir tercih. Piyasadaki en ucuz klima markalarından biri olmasına rağmen performansıyla da kullanıcıları memnun etmeyi başarıyor. Otomatik dikey üfleme özelliğine sahip olan model, kısa sürede odanın ısınmasını/soğunmasını sağlamaktadır. Ayrıca odada eşit bir hava seviyesi sunuyor. Arıza tespit sistemi ve düşük enerji tüketimi gibi özellikleriyle de kullanıcılardan tam puan alıyor. Son olarak etkili bir soğutma sağlasa da ısınma konusunda iç bölgeler için yetersiz kalabilir.

Airfel LTXN35U Tipi Inverter Klima modelini hemen satın almak ister misiniz? Buradan Trendyol’u ziyaret edebilirsiniz.

Daikin Shira Eco R410A FTX35KV Inverter Klima

 

 • BTU:000
 • Enerji Sınıfı: A+++
 • Ses Seviyesi (dB): 58

Genellikle yüksek fiyatlı klima modelleriyle tanıdığımız Daikin, bu modeliyle bir fark yaratıyor. Piyasa ortalamasına göre yüksek olsa da Daikin için oldukça iyi bir fiyat olduğunu söylemeliyim. Titanyum apatit hava filtresiyle kötü kokuları filtreliyor, zararlı organizmaları yok ediyor. Aynı zamanda ısıtmada kanatlar aşağıya doğru üflerken, soğutmada tam tersi prensiple çalışıyor. Bu sayede oda, daha kısa sürede homojen olarak ısınıyor veya soğuyor. En önemli özelliği ise düşük enerji tüketimine sahip olması. Stand by modunda 1 W enerji tüketiyor ve %80 tasarruf sağlıyor.

Daikin Shira Eco R410A FTX35KV Inventer Klima modelini Hepsiburada’dan online satın almak için tıklayın.

LG S3-M18KLRZA Artcool Duvar Tipi Klima

 • BTU:000
 • Enerji Sınıfı: A++
 • Ses Seviyesi (dB): 44

Modern ve şık tasarımıyla dikkat çeken LG S3-M18KLRZA, gelişmiş özellikleriyle de en iyi klima listesindeki yerini alıyor. 4 yöne salınım ve jet soğutma özellikleriyle soğutma konusunda üstün bir performans sergiliyor. Aynı zamanda 3 milyondan fazla iyon sayesinde havayı ve zararlı maddeleri temizlemektedir. Gömülü WiFi teknolojisine sahip olan ürün, akıllı telefonla kontrol edilebiliyor. Bu sayede oda ısısını telefonunuzdan görebilir, klima kontrollerini telefonunuzdan yapabilirsiniz. Sezgisel ekran, otomatik temizleme, 10 yıl garantili motor ve kolay kurulum avantajları da bulunuyor.

LG S3-M18KLRZA Artcool Duvar Tipi Klima modelini yakından incelemek veya Trendyol’dan satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bosch Climate 3000I Inverter Split Klima

 • BTU:000
 • Enerji Sınıfı: A++
 • Ses Seviyesi (dB): 21

En iyi klima seçeneklerinden biri de ultra sessiz çalışması ve yüksek soğutma/ısıtma gücüyle Bosch Climate 3000I oluyor. Bosch’un en yeni ürünlerinden biri olan Climate, estetik tasarımıyla beğenileri topluyor. Aynı zamanda farklı modlarıyla ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacaktır. Yüksek yoğunluklu filtre, zamanlayıcı ve kendi kendine temizleme özellikleri var. En önemli özelliklerinden biriyse fan sesinin oldukça düşük olması. Uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğiniz bir model arıyorsanız bu modeli incelemenizi öneririm.

Bosch Climate 3000I Inverter Split Klima ürününü Hepsiburada’dan satın almak için hemen tıklayın.

Altus ALK 2420 Inverter Klima

 • BTU:000
 • Enerji Sınıfı: A++
 • Ses Seviyesi (dB): 65

50 metrekarelik alanlar için tercih edebileceğiniz en iyi klima markası ve modellerinden biri de Altus ALK 2420. Otomatik başlatma, buz çözme, hızlı soğutma ve nem alma özelliklerine sahip. Güçlü ve gelişmiş özelliklerine ek olarak yukarı – aşağı salınımı sayesinde alanları kısa sürede soğutabiliyor. Isıtmada A+, soğutmada ise A++ verimliliğine sahip. En önemli özelliği ise 24 bin BTU klima modellerine göre uygun fiyata sahip olması.

Altus ALK 2420 Inverter Klima modelini yakından incelemek için buradan Trendyol’a erişim sağlayın.

Demirdöküm Kion 12 Inverter Duvar Tipi Klima

 • BTU:000
 • Enerji Sınıfı: A++
 • Ses Seviyesi (dB): 48

Doğa dostu R32 gaz kullanımı, hızlı soğutma ve kolay temizleme özellikleriyle Demirdöküm Kion 12, en iyi klima modelleri arasındaki yerini alıyor. Üstelik uygun fiyatıyla da kullanıcılardan tam puan aldığını söylemek mümkün. Hem ısıtma hem de soğutma için tercih edebileceğiniz bu model, doğal rüzgar etkisiyle havayı ideal seviyeye getiriyor. Üstelik uyku, turbo vb. modlarıyla da ihtiyaca yönelik en iyi ısıtma/soğutma avantajını da sağlıyor.

Demirdöküm Kion 12 Inverter Duvar Tipi Klima ile ilgili kullanıcı yorumlarına göz atmak için Trendyol’a buradan ulaşabilirsiniz.

Beko 41205 Inverter Duvar Tipi Klima

 • BTU:000
 • Enerji Sınıfı: A++
 • Ses Seviyesi (dB): 20

En iyi klima markası listesinde kullanıcıları memnun eden diğer bir ürün de Beko 41205. Minamal ve estetik tasarımıyla ön plana çıkan Beko, uygun fiyatıyla da beğenileri topluyor. Aynı zamanda düşük enerji tüketimi, nem giderici, ayarlanabilir fan ve otomatik fan hızı gibi özelliklere de sahip. Kaliteli materyali ve güçlü soğutma özellikleriyle bu ürünü yakından incelemenizi öneririm.

Beko 41205 Inverter Duvar Tipi Klimayı buraya tıklayarak Trendyol’dan inceleyebilir veya satın alabilirsiniz.

 

En iyi klima içeriği ile ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlara yazmayı unutmayın! Ayrıca merak ettiklerinizi de yorumlarda sorabilirsiniz. Sorularınızı en kısa sürede cevaplandıracağız. İçeriği beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşabilir ve bizi destekleyebilirsiniz!

Yorum yapın