En İyi 17 Maske! (Sağlığınız İçin Güvenilir Maske Markaları!)

Covid – 19 salgınıyla birlikte hayatımıza giren maskeler, günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası oldu. Okulda, evde, işte, otobüste kısacası her yerde maske takma zorunluluğu var. Durum böyle olunca birçoğumuz yüksek korunma ve rahatlık sağlayan en iyi maske seçeneklerini araştırıyoruz. N95 maskelerden uygun fiyatlı maskelere kadar her bütçeye ve ihtiyaca hitap eden maskeler var. Ancak ben çeşitli testlerden geçmeyi başaran ve kulak/burun kısmını rahatsız etmeyen maskeleri listelemek istedim.

Pandemi dönemiyle birlikte sayısız maske markasını deneyimleme fırsatı buldum. Kendi satın aldıklarım haricinde eşimin işi dolayısıyla verilen maskeleri de denedim. Ayrıca hepimizin yakından bildiği çakmak testini veya açıp içini inceleme olayını da değerlendirdim. Kısacası hepimiz için güvenilir maske markaları ve seçeneklerine listede yer vermeye çalıştım.

En İyi 17 Maske

Maskeler, cerrahi maskeler ve solunum maskeleri olarak ikiye ayrılıyor. Listeyi hazırlarken en iyi cerrahi maske markalarına önem verdim. Ayrıca maske alırken Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan ve ÜTS kaydı bulunan markaları tercih etmenizi öneririm. Bununla birlikte üç katmanlı ve orta katmanında meltblown kumaş yer alan maskelerin koruyuculuğu daha yüksektir. Aşağıda en iyi maske seçeneklerine göz atabilirsiniz!

Are

Yüksek koruyuculuk oranı ve rahat kullanımı ile en iyi maske listesinde ilk sırada Are yer alıyor. El değmeden ve özel makinelerle üretilen Are maskeler, meltblown kumaş ile üretiliyor. Bu sayede yüksek koruyuculuk sağlamayı başarıyor. Bununla birlikte kulağı acıtmıyor ve burnu tamamen kapatıyor. Ben, birkaç aydır Are cerrahi maske modellerini kullanıyorum ve özellikle sağladığı rahatlıktan oldukça memnunum. Burnu tamamen kapatması sayesinde gözlükle de kullanılabiliyor.

Are markalı maske satın almak veya yakından incelemek için Hepsiburada’yı buradan ziyaret edebilirsiniz.

3M 9162E Vflex Ffp2 N95 Ventilli Solunum Koruyucu Maske

ABD merkezli 3M, dünyaca ünlü en iyi maske markaları arasındadır. Fiyatları yüksek ancak maskeyi taktığınız an, diğer maskelerle farkını anlayabiliyorsunuz. Ben AVM, düğün vb. çok kalabalık yerler için bu maskeyi tercih ediyorum. 3M filtre sistemi sayesinde nefes almayı kolaylaştırıyor. Aynı zamanda kabartmalı ön yüzeyi sayesinde nefes alıp verirken maske suratınıza yapışmayacaktır. Gün boyu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

3M 9162E Vflex Ffp2 N95 Ventilli Solunum Koruyucu Maske ürününü Trendyol’dan satın almak için tıklayın.

Musk Maske N95 Ffp2 Nr Özellikli

ISO ve CE sertifikası, farklı katmanları ve yüksek koruyuculuk oranı ile en iyi maske seçeneklerinden biri de Musk Maske N95 Ffp2 oluyor. Beş katmanla el değmeden üretilen maskeler spunbond, meltblown vb. farklı dokulara sahip. Bu sayede yüksek filtrasyon sağlanırken kullanım dostu bir özellik de sunuyor. Ayarlanabilir burun klipsi ve esnek lastikleri ise daha rahat bir kullanım sağlayacaktır. Aynı zamanda birçok maskede yanak kısımları boşluk kalırken bu maske yanakları tamamen kapatıyor.

Musk Maske N95 Ffp2 Nr Özellikli ürünü Trendyol’dan satın almak için hemen tıklayın.

PrizmaNet Medizer Cerrahi Maske

Güvenle kullanabileceğiniz en iyi cerrahi maske tavsiyelerinden biri de Medizer Siyah Cerrahi Maske. ÜTS kaydı bulunan maskeler, ultrasonik dikişle üretiliyor. Spunbond kumaş yapısı ve 3 katlı dokusu ile nefes almayı kolaylaştırdığını söylemeliyim. Özellikle kulak lastiklerinin sıkmaması en büyük artılarından. Aynı zamanda uygun fiyatlı ve en iyi maske arayışında olanlar için de iyi bir tercih olacaktır.

PrizmaNet Medizer Cerrahi Maske ürününü yakından incelemek için Trendyol’a buradan ulaşabilirsiniz.

B – Good Cerrahi Maske

Pandemi dönemiyle birlikte benim güvenle ve rahatlıkla kullandığım maskelerden biri de B – Good markasına ait. 3 katlı yapıya sahip, ara katmanda meltblown kumaş yer alırken alt ve üst katmanda spunbond bulunuyor. Telli olması sayesinde de yüze tam anlamıyla uyum sağladığını da söylemeliyim. B  – Good, ÜTS kaydı bulunan ve hava geçirgen yapısı ile nefes almayı kolaylaştıran nadir markalardan biri. Rahat kullanımı ve özel filtrasyonuyla en iyi maske tercihinizi B – Good markasından yana yapabilirsiniz.

Buraya tıklayarak B – Good Cerrahi Maskeyi Trendyol’dan satın alabilir veya yakından inceleyebilirsiniz.

Evony Cerrahi Maske

Hayat Kimya markasının bir ürünü olan Evony, yeni kulak lastikleri tasarımıyla büyük bir fark yaratmayı başardı. Pek çok marka kulak lastiklerini çok önemsemezken, Evony yumuşak lastikleriyle birçok markanın önüne geçiyor. Ayrıca Covid – 19 güvenli üretim sertifikasına da sahip. Meltblown ve spundong katmanlarıyla gerçek bir koruma sağlıyor. Aynı zamanda %99’a kadar bakteri filtrasyonu özelliğiyle de ön plana çıkmaktadır.

Evony Cerrahi Maske ürünüyle ilgili detayları yakından keşfetmek için Trendyol’a buradan ulaşabilirsiniz.

Commando Tek Kullanımlık Koruyucu Yüz Maskesi

ÜTS kayıtlı en iyi maske arayışınız için tercih edebileceğiniz diğer bir marka da Commando. Üstelik uygun fiyatıyla da kullanıcılardan tam puan almayı başarıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan maske CE sertifikasına da sahip. Aynı zamanda ayarlanabilir burun teliyle de yüzünüzün tamamen kapanmasını sağlayacaktır. Uygun fiyatlı maske arayışında olanlar için iyi bir alternatif olduğunu da söylemeliyim.

Commando Tek Kullanımlık Koruyucu Yüz Maskesini Trendyol’dan satın almak için buraya tıklayın.

ProCare Antiviral Maske Tam Koruma

Yıkanabilir en iyi maske için mutlaka ProCare markasını incelemenizi öneririm. Bebek, çocuk ve yetişkinler için farklı renk ve bedenlerle maskeleri bulunuyor. Üstelik mikrobiyolojik ve antiviral koruma etkisi patentli üretimleriyle kanıtlanmış. Aynı zamanda ürün içeriğinde ve yüzeyinde bulunan aktif elementler sayesinde kendiliğinden bir dezenfekte sağlıyor. Bununla birlikte %99.7 oranına kadar bakteri filtrasyonuna da sahip. En önemli özelliklerinden biriyse 90 derecede 99 defa yıkanarak kullanılabilmesi.

ProCare Antiviral Maske ürünüyle ilgili kullanıcı yorumlarına göz atmak veya Hepsiburada’dan satın almak için tıklayın.

Mediguard Black TIP2R Telli Cerrahi Maske

Güvenle kullanabileceğiniz ve çeşitli testlerden geçen sertifikalı en iyi maske seçeneklerinden biri de Mediguard markasına ait. 8 farklı renk seçeneği ve uygun fiyatı da markanın öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor. Bununla birlikte iç ve dış katmanda nonwoven spunbond kumaş yer alırken orta katmanda meltblown bulunuyor. Büyük partikülleri ve küçük partiküllerin %98’ini filtreleyerek gerçek bir koruma sağlamayı da başarıyor. Sıvı sıçrama direnç testi, mikrobiyal test, solunabilirlik ve bakteri filtrasyonu testlerinden de geçtiğini söylemek gerekiyor.

Mediguard Black TIP2R Telli Cerrahi Maske ürünüyle ilgili kullanıcı yorumlarına göz atmak veya Trendyol’dan satın almak için buraya tıklayınız.

Evony Elastik Kulaklı Fresh Mentollü

En iyi maske tavsiyeleri arasında mentollü kokusuyla Evony markasının ürünü yer alıyor. Bu model, maske takarken nefes almakta zorlanan kişiler için iyi bir alternatif. Yoğun ve rahatsız edici bir kokuya sahip değil. Aynı zamanda elastik kulaklıklarıyla da kullanımı kolaylaştırdığını söylemek mümkün. Pamuksu dokusu ve %99’a kadar bakteri filtrasyonu özellikleriyle de rakiplerinden ayrılıyor. Son olarak ÜTS kaydı ve CE sertifikasının bulunduğunu da söylemeliyim.

Evony Elastik Kulaklı Fresh Mentollü ürününü yakından keşfetmek için buradan Trendyol’u ziyaret edebilirsiniz.

Roll Cerrahi Maske

Kullanıcılardan tam puan almayı başaran en iyi maske markası çeşitlerinden biri de Roll. Açıkçası, bu listeyi hazırlarken Roll markasını öğrendim. Daha önce deneyimlemediğim için de bir kutu sipariş vererek test ettim. Tip II belgesi, CE sertifikası bulunuyor ve marka ÜTS’ye kayıtlı. Aynı zamanda kulak lastikleri pamuklu dokusu sayesinde acı hissine sebep olmuyor. %98 partikül filtrasyonu ise en önemli özelliklerinden biri.

Buraya tıklayarak Roll Cerrahi Maskeyi Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Saytekmed 4D Cerrahi Maske

Çift meltblown katmanı ve çift spunbond katmanı ile en iyi maske olarak Saytekmed markası da ön plana çıkıyor. 4 katmanlı yapısı sayesinde hastane, AVM, okul vb. kalabalık alanlarda daha fazla korumadan yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte 4 katmanlı olmasına rağmen nefes almayı zorlaştırmıyor. Uluslararası kalite standartlarına uygun olarak üretilen maskeler, antibakteriyel kumaş dokusuna da sahip.

Saytekmed 4D Cerrahi Maske ile ilgili kullanıcı yorumlarına göz atmak veya uygun fiyatla Trendyol’dan satın almak için tıklayın.

Alvent Cerrahi Maske

CE belgesi ve ÜTS kaydı ile en iyi maske markası seçeneklerinden biri de Alvent oluyor. Ayrıca elastik ve yassı kulak lastikleriyle de gün boyu konforlu bir kullanım sağlıyor. Orta katmanda yer alan meltblown kumaş ile %98 oranında koruma sağlarken partikülleri de filtreliyor. Ultrasonik dikişle el değmeden üretildiğini de söylemek mümkün. Bununla birlikte lateks içermeyen özel yapısı sayesinde cildi rahatsız etmiyor.

Buraya tıklayarak Alvent Cerrahi Maske ürününü yakından inceleyebilir veya Hepsiburada’nın avantajlı fiyatlarıyla satın alabilirsiniz.

Mutlu Maske

Tek seferde rengarenk maskelere sahip olmak istiyorsanız Mutlu Maske iyi bir seçim olacaktır. Her kutuda beş farklı renk bulunuyor. Ayrıca ÜTS kaydı ve meltblown kumaş yapısı sayesinde de kullanıcıları memnun ettiğini söylemek mümkün. TipIIR maske özelliği sayesinde %98’e kadar bakteri filtrasyonu sağlıyor. Ayrıca sıvı ve partikül filtrasyonuna da sahip. Ayarlanabilir burun teli ve yüzde boşluk bırakmayacak tasarımıyla en iyi maske tercihiniz için önemli bir alternatif olabilir.

Buraya tıklayarak Mutlu Maske renk seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Mediguard TIP2R Çocuk Cerrahi Maske

Çocuklarınız için en iyi maske arayışındaysanız Mediguard markalı ürünlere bir şans verebilirsiniz. Beyaz, siyah ve krem renklerine ek olarak farklı desenlere sahip maskeleri de bulunuyor. 3 yaş üzeri çocuklarınız için tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte antibakteriyel meltbown iç katman, nonwoven dokumasız kumaş yapısına da sahip. Yüze tam oturan ve kulakları acıtmayan lastikleriyle de oldukça başarılı bir tasarımı bulunuyor.

Mediguard TIP2R Çocuk Cerrahi Maske modelini Hepsiburada’dan satın almak için buraya tıklayın.

Ion Mask Renkli Çocuk Maskesi

Çocuklarınız için rengarenk ve sevimli maske arıyorsanız Ion Mask markasını tercih edebilirsiniz. 3 katlı ve çocuk yüzüne uygun olarak üretilen maskeler, nonwoven filtreye sahip. Bununla birlikte Sağlık Bakanlığı onayı da bulunuyor. Cilt dostu kumaşı ve acıtmayan kulak lastikleriyle çocuklarınıza kolayca maske taktırabilirsiniz.

Ion Mask Renkli Çocuk Maskesi ürününü buraya tıklayarak Trendyol’dan inceleyebilirsiniz.

Maisonette Yıkanabilir Yüz Maskesi

Yıkanabilir maskelerle ilgili tartışmalar devam etse de birçok kişi için vazgeçilmez bir hale geldi. Üstelik düzenli kullanımda daha iyi bir fiyat sunuyor. En iyi yıkanabilir maske markaları arasında yer alan Maisonette de TSE sertifikasına sahip. Bir paketin içinde siyah, gri, beyaz, lacivert ve bej renkleri bulunuyor. Bu maskeleri elde veya makinede yıkayabilirsiniz. %98 pamuk, %2 de elastan içeriyor. Ayrıca lateks içermediğini de söylemek mümkün.

Maisonette Yıkanabilir Yüz Maskesini Trendyol’dan online satın almak için buraya tıklayın.

 

En iyi maske içeriğini beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşabilir ve bizi destekleyebilirsiniz! Aynı zamanda içerik ve maskelerle ilgili görüş ve önerilerinizi mutlaka yorumlarda belirtin.

Yorum yapın