En İyi 10 Yazıcı! (Ev Ve Ofisler İçin En İyi Yazıcı Modelleri!)

Ofiste kullandığımız yazıcı, kısa süre önce bozuldu. Alalı çok uzun bir süre olmamıştı dolayısıyla bu kez daha kaliteli bir marka seçmek istedik. En iyi yazıcı seçenekleri lazer, tanklı, inkjet vb. farklı modellere göre farklılık gösteriyor. Dolayısıyla her ihtiyaca ve bütçeye hitap eden modelleri sizinle paylaşmak istedim. Yazıcıları araştırırken baskı kalitesi, performans, fiyat, teknik servis vb. kriterleri göz önünde bulundurduğumu da söylemeliyim.

Yazıcı alırken kablosuz bağlantı, basım hızı ve kalitesine mutlaka dikkat etmelisiniz. Bununla birlikte eviniz için yazıcı almayı düşünüyorsanız kompakt tasarımlı modellere göz atmanızı öneririm. Ofis işleriniz ve yoğun kullanım için yazıcı arayışındaysanız tanklı veya lazer yazıcı seçenekleri iyi bir tercih olabilir.

En İyi 10 Yazıcı

Tanklı yazıcılar, kartuş doldurma işleminden kurtulmanızı sağlayacaktır. Ancak bu modeller, daha yüksek fiyata sahip. Uygun fiyatlı yazıcı için kartuş doldurulabilen modellere göz atabilirsiniz. Piyasada yüz binlerce liraya kadar yazıcı modelleri var. Fakat ben, fiyat/performans başarısıyla ön plana çıkan ve genele hitap eden modelleri listeledim. İşte farklı özellikleriyle en iyi yazıcı modelleri:

Epson L3156 Yazıcı

 • Baskı Hızı (siyah): 10 sf/dk
 • Cihaz Fonksiyonları: Yazıcı, fotokopi, tarayıcı

Fiyat/performans başarısıyla en iyi yazıcı olarak Epson L3156 ön plana çıkıyor. Kartuşsuz tanklı yazıcı, 3 yıl boyunca tasarruflu bir baskı sağlamayı başarıyor. Bununla birlikte WiFi ile direkt bağlanabilir veya Epson iPrint uygulamasıyla bağlantı kurabilirsiniz. Üstelik kolay mürekkep dolum sistemi ve özel göstergeleri sayesinde büyük bir kolaylık sağlıyor. Aynı zamanda 82 kartuşa denk gelen bir sistemle rakiplerinden bir adım daha öne çıkıyor. Şık ve kompakt tasarımına ek olarak kaliteli materyali ile her eve lazım. Ayrıca küçük ofislerde de kullanabilirsiniz.

Epson L3156 Yazıcı modelini Trendyol’dan incelemek veya satın almak için tıklayın.

HP Ink Tank Wireless 415 Tanklı Yazıcı

 • Baskı Hızı (siyah): 8 sf/dk
 • Cihaz Fonksiyonları: Yazıcı, tarayıcı, fotokopi

8000 sayfaya kadar renkli, 15 bin sayfaya kadar siyah baskı özelliği sunan HP, düşük maliyetli yazıcı arayanlar için en iyi tercihlerden biri olacaktır. Üstelik yüksek baskı kalitesiyle yazı ve fotoğraflar netliğiyle dikkat çekiyor. En  iyi yazıcı listesindeki yerini uzun süredir koruyan HP 415 baskı hızıyla da kullanıcılardan tam puan almayı başarmış durumda. Ayrıca mühürlenebilen şişe tasarımıyla da kolay ve temiz bir doldurma avantajı sağlıyor. Özellikle fotoğraf yazıcısı arıyorsanız bu modele göz atmanızı öneririm. Her fonksiyonuyla sizi memnun etmeyi başaracaktır.

HP Ink Tank Wireless 415 Tanklı Yazıcı modelini Media Markt’ın avantajlı fiyatıyla satın almak için hemen tıklayın.

Epson EcoTank L5190 AirPrint Mürekkep Tanklı Yazıcı

 • Baskı Hızı (siyah): 10 sf/dk
 • Cihaz Fonksiyonları: Yazıcı, faks, fotokopi, tarayıcı

4’ü bir arada özelliği ve gelişmiş sistemleriyle en iyi yazıcı modellerinden biri Epson EcoTank L5190 oluyor. Bu model evde ve küçük ofislerde kullanmak için harika bir seçenek. Bununla birlikte evde de sık sık yazıcı ile uğraşıyorsanız bu ürünü incelemenizi öneririm. Fotokopi + tarayıcı faks + yazıcı özelliklerine sahip. Ayrıca ürünün yanında verilen mürekkebi 3 yıl boyunca sorunsuz kullanabilir ve kartuş maliyetinizi sıfırlayabilirsiniz. Wi-Fi, Wi-Fi Direct veya Ethernet ile kablolu/kablosuz bağlantı imkanı da sunuyor. Aynı zamanda yeni nesil mürekkep doldurma sistemi sayesinde her zaman temiz bir doluma yardımcı olduğunu da söyleyebilirim. Ayrıca akıllı telefondan yazdırma özelliği de var.

Epson EcoTank L5190 AirPrint Mürekkep Tanklı Yazıcı ürününü Trendyol’un avantajlı fiyatlarıyla satın almak için tıklayın.

HP Smart Tank 515 Wireless All In One Yazıcı

 • Baskı Hızı (siyah): 11 sf/dk
 • Cihaz Fonksiyonları: Tarayıcı, fotokopi, yazıcı

Uzun yıllar kullanabileceğiniz sorunsuz en iyi yazıcı HP 515’dir. Bu model, uygun fiyatıyla her bütçeye hitap ederken fonksiyonel özellikleriyle de ön plana çıkıyor. Ayrıca HP Mobil uygulamasıyla da kurulum, baskı vb. birçok konuda size yardımcı olacaktır. Ayrıca kenarlıksız baskı özelliğiyle de her ihtiyacınız için kullanabilirsiniz. Kolay mürekkep doldurma, seviyeleri mobilden takip etme, mobilden taratma vb. özellikleriyle sınıfının en iyilerinden. Üstelik yüksek baskı hızıyla da home Office çalışanlar için de iyi bir alternatif.

HP Smart Tank 515 Wireless All In One Yazıcı ürününü buraya tıklayarak Media Markt’tan online satın alabilirsiniz.

Canon Pixma E414 Inkjet Yazıcı

 • Baskı Hızı (siyah): 8 sf/dk
 • Cihaz Fonksiyonları: Tarayıcı, fotokopi, yazıcı

Uygun fiyatı ve kartuşlu sistemi ile en iyi yazıcı seçeneklerinden biri de Canon E414. Sık sık yazıcı kullanmıyorsanız veya geniş bir bütçe ayırmadıysanız bu modele bir şans vermenizi öneririm. Tarama, fotokopi ve baskı özellikleri sayesinde günlük hayatınızdaki pek çok işlemi bu yazıcıyla gerçekleştirebilirsiniz. 4800 x 600 dpi’ye kadar yüksek çözünürlüklü baskı ve FINE kartuş teknolojisi sayesinde baskı kalitesini büyük oranda yükseltiyor. Ayrıca piyasadaki en ucuz yazıcı modellerinden biri olduğunu da söylemeliyim.

Canon Pixma E414 Yazıcı ürününü Media Markt’ın özel fırsatlarıyla satın almak için tıklayın.

HP DeskJet 2721 Airprint Yazıcı

 • Baskı Hızı (siyah):5 sf/dk
 • Cihaz Fonksiyonları: Fotokopi, yazıcı, tarayıcı

Yukarıdaki Canon Pixma E414 ve HP Deskjet 2721’i aynı sınıfta değerlendirebiliriz. İkisi de fiyat olarak aynı segmentte, ancak HP 2721 birkaç farklı avantajla dikkat çekiyor. Örneğin, çift bantlı bağlantı sayesinde baskı işlerini büyük oranda kolaylaştırıyor. Aynı zamanda mobil bağlantı imkanına da sahip. Kartuşlu ve uygun fiyatlı yazıcı arayışındaysanız bu modeli mutlaka incelemenizi tavsiye ederim.

HP DeskJet 2721 Airprint Yazıcı modeliyle ilgili kullanıcı yorumlarına göz atmak veya Trendyol’dan satın almak için buraya tıklayın.

Xerox Phaser 3020 Wi-Fi Mono Lazer Yazıcı

 • Baskı Hızı (siyah): 20sf/dk
 • Cihaz Fonksiyonları: Yazıcı

En iyi lazer yazıcı arayışındaysanız f/p başarısıyla Xerox Phaser 3020 modelini incelemenizi öneririm. Kullanıcı dostu özelliklere sahip olan Xerox, yüksek baskı kalitesiyle de kullanıcıların beğenisini kazanmayı başarıyor. Üstelik WiFi ile kablosuz, USB ile kablolu bağlanabilir ve gelişmiş özelliklerinden faydalanabilirsiniz. 1200 x 1200 dpi’ye varan baskı çözünürlüğü, yüksek yazdırma hızı ve 128 mb bellek ile ofisinizin en önemli ekipmanlarından biri olacaktır. Ayrıca ev içi kullanıma da uygun.

Xerox Phaser 3020 Wi-Fi Mono Lazer Yazıcı modelini Trendyol’dan online satın almak için tıklayınız.

HP Laser MFP 137FNW Wi-Fi Lazer Yazıcı

 • Baskı Hızı (siyah): 20sf/dk
 • Cihaz Fonksiyonları: Yazıcı, fotokopi, tarayıcı, faks

HP markalı lazer yazıcı, profesyonel kullanımlar için en iyi yazıcı seçenekleri arasında yer alıyor. Ofisteki en büyük yardımcılarınızdan biri olacaktır. Üstelik HP kalitesi ve lazer fonksiyonu sayesinde yüksek baskı çözünürlüğüne sahip. Ayrıca herhangi bir ağa ihtiyaç duymadan telefonunuz/tabletinizle birlikte bağlanabilirsiniz. 40 sayfalık ADF, kompakt tasarım ve kolay kurulum avantajlarıyla hem ofiste hem de evde kullanılabilir.

HP Laser MFP 137FNW Wi-Fi Lazer Yazıcı modelini Hepsiburada’dan online satın almak için tıklayın.

Pantum M6550NW Lazer Yazıcı

 • Baskı Hızı (siyah): 22sf/dk
 • Cihaz Fonksiyonları: Yazıcı, fotokopi, tarayıcı

Küçük işletmeler ve ev tipi kullanımlar için Pantum markasını da tercih edebilirsiniz. En iyi yazıcı markaları arasında yer alan Pantum, uzun ömürlü ürünleriyle dikkat çekmeyi başarıyor. Dakikada 22 sayfa baskı teknolojisine sahip olan model, gelişmiş fonksiyonlara da sahip. Fotokopi, yazıcı ve tarama işlerinizi Pantum ile dakikalar içinde gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bulunduğu fiyat skalası için en iyi lazer yazıcı olduğunu da söyleyebilirim. Ayrıca WiFi bağlantısına da sahip.

Buraya tıklayarak Pantum M6550NW Lazer Yazıcı modelini Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Epson Ecotank L3151 Mürekkep Püskürtmeli Tanklı Yazıcı

 • Baskı Hızı (siyah): 10sf/dk
 • Cihaz Fonksiyonları: Yazıcı, tarayıcı, fotokopi

En iyi tanklı yazıcı için tercih edebileceğiniz diğer bir model de Epson Ecotank L3151. Bu model de 3 fonksiyonuyla birçok ihtiyacı karşılıyor. Geniş şişeli özel mürekkep şişeleri sayesinde kolayca dolum imkanı da sunuyor. Üstelik WiFi ve USB bağlantılarına ek olarak mobil bağlantıyı da desteklemektedir. Ayrıca 3 yıl boyunca mürekkep satın almadan kullanma avantajıyla da düşük maliyetini sürdürüyor.

Epson Ecotank L3151 Mürekkep Püskürtmeli Tanklı Yazıcıyı Trendyol’un uygun fiyatlarıyla satın almak için tıklayın.

 

En iyi yazıcı içeriğiyle ilgili yorumlarınızı bekliyorum. Ayrıca merak ettiklerinizi de yorumlarda sorabilirsiniz, en kısa sürede cevaplandıracağım. Paylaşım butonlarına tıklayarak bizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz!

Yorum yapın