En İyi 15 Kargo Şirketi! (Gönderileriniz İçin En Hızlılar!)

Online alışverişin artmasıyla birlikte kargo şirketleriyle sık sık muhatap oluyoruz. Neredeyse hepimizin kargo şirketiyle çok kötü ve çok iyi bir anısı vardır. En iyi kargo şirketi birçok kişi için farklı olsa da veriler ve genel memnuniyete göre bir liste hazırlamak istedim. Ben, kargo seçebildiğim alışverişlerde mutlaka birkaç şirketi arıyorum. Aynı zamanda ailem için kargo gönderirken de bir – iki tane firmayı seçmeye özen gösteriyorum.

En iyi kargo şirketi listesinde köklü firmalardan yeni nesil takipli kargo avantajı sunan firmalara kadar geniş bir incelemeye yer verdim. Ayrıca bulunduğunuz konumda kargo şirketinin hizmetini doğrudan değiştirecektir. Bu nedenle en az birkaç alışverişinizde farklı kargo şirketlerini denemenizi öneririm.

En İyi 15 Kargo Şirketi

Sizin için en iyi kargo firması hangi özellikleri taşımalı? Benim için mutlaka hasarsız bir teslimat gerçekleşmeli. Ayrıca hasarlı ve yıpranan kargoları almadığım zaman kolayca tutanak tutulmasını sağlayan kargo firmalarını tercih ettiğimi de söylemeliyim. Bununla birlikte en önemli ikinci konuysa elbette hız. Aşağıda farklı özellikleriyle müşterilerini memnun etmeyi başaran en iyi kargo şirketleri yer alıyor!

Kolay Gelsin

E – Ticaret siparişlerindeki başarısı ve inovatif çözümleri ile en iyi kargo şirketi Kolay Gelsin oluyor. Kolay Gelsin, evde kargo bekleme olayını ortadan kaldıran çözümlere sahip. Kargonuz, Kolay Gelsin’e verildiğinde teslim günü ve saatini seçebiliyorsunuz. Ayrıca kargo yola çıktığında GPS ile canlı takip imkanı da sunuyor. Üstelik komşuya yönlendirme, teslimat saatini değiştirme vb. birçok avantajıyla da oldukça başarılı. En önemli özelliklerinden biriyse güleryüzlü personelleri ve yenilikçi çözümleri. Amazon’dan sipariş verirseniz kargonuz yüksek ihtimalle Kolay Gelsin tarafından teslim edilecektir.

Kolay Gelsin web sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayın.

Aras Kargo

Sektörün en eski isimlerinden biri olan Aras Kargo, en güvenilir kargo şirketi arayanlar için iyi bir tercih olacaktır. Aras Kargo, farklı durumlar ve acil kargolar için birbirinden farklı çözüm önerileri sunuyor. Örneğin, kargonuzun sabah 10:00’a kadar teslim edilmesini istiyorsanız Aras Günaydın hizmetini kullanabilirsiniz. Bununla birlikte yurtdışı güvenilir kargo gönderimi için de Aras Kargo ideal bir seçenek. Aras Kargo’nun en önemli dezavantajıysa acenteleri arasında kalite ve iletişim farklarının bulunması. Dolayısıyla bulunduğunuz yerdeki Aras Kargo şubesi çok iyi ya da çok kötü bir hizmet verebiliyor.

Aras Kargo sitesini incelemek için tıklayın.

Yurtiçi Kargo

Türkiye’nin en iyi kargo şirketi seçeneklerinden biri olan Yurtiçi Kargo, Türkiye’nin 81 iline teslimat gerçekleştiriyor. Yurtiçi Kargo’yu seven de çok sevmeyen de. Ancak Türkiye şartları için iyi bir hizmet verdiğini söylemek mümkün. Yurtiçi Kargo web sitesinden veya mobil uygulamasından kurye çağırma, fiyat hesaplama veya gönderi sorgulama gibi işlemlere kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca Yurtiçi Kargo takibi için mobil uygulama, çağrı merkezi veya web sitesi kullanılabiliyor.

Buraya tıklayarak Yurtiçi Kargo web sitesini inceleyebilirsiniz.

 UPS

Günde yirmi milyonu aşkın kargo teslimatı yapan UPS, en iyi kargo şirketi arayışınızı sonlandırabilir. Yurtiçi ve yurtdışı gönderilerinizi güvenle göndermek için UPS kargo hizmetini tercih etmelisiniz. Fiyatları yüksek ancak güvenli teslimat için iyi bir seçenek. Bununla birlikte dünyanın neredeyse her noktasına gönderim yapıyor. 100 yılı aşkın bir deneyime sahip olan UPS, sayısız ödüle sahip. Özellikle siyah şık arabalarıyla da ilgi çektiğini söylemek mümkün. Türkiye’nin 81 ilinde 265 şubesi bulunan UPS, en hızlı kargo şirketleri arasında yer alıyor.

UPS web sitesini yakından incelemek için buraya tıklayınız.

Trendyol Express

2018 yılında Trendyol bünyesinde hizmet vermeye başlayan Trendyol Express, hızlı kargo ihtiyacınızı karşılayacaktır. Özellikle Trendyol siparişlerinizi kısa sürede teslim alabilirsiniz. Ancak en önemli dezavantajı sadece 40 şehirde hizmet vermesi. Bununla birlikte kargo teslimatı yapan personel oldukça ilgili ve güleryüzlü. Trendyol Express web sitesinden veya çağrı merkezinden gönderi takibi yapabilirsiniz. Aynı zamanda dağıtıma çıkan kargolarınızın ilerleyen bir tarihte teslim edilmesini de isteyebiliyorsunuz. Trendyol Express, cumartesi günleri dahil 09:00 – 21:00 aralığında teslimat yapıyor.

Buraya tıklayarak Trendyol Express web sitesini ziyaret edin.

PTT Kargo

Birçok kargo şirketi küçük kasaba ve köylere kargo teslimatı yapmazken PTT Kargo Türkiye’nin her noktasına teslimat gerçekleştiriyor. Geniş dağıtım ağı ise PTT Kargo’nun en iyi kargo şirketi listesinde yer almasını sağlıyor. Aynı zamanda diğer kargo şirketlerine oranla fiyatı daha uygun. En önemli dezavantajlarından biriyse geç teslimat yapması. Özellikle bazı bölgelerde teslimat süresi 3 – 4 günü bulabiliyor. Acil olmayan kargolarınız için PTT Kargo’yu uygun fiyat sebebiyle tercih edebilirsiniz.

PTT Kargo sitesini incelemek için tıklayın.

Hepsijet

Hepsiburada’nın kargo firması Hepsijet, en iyi e-ticaret odaklı kargo şirketlerinden biri. Hızlı teslimat avantajıyla birçok kargo ertesi gün teslim ediliyor. Aynı zamanda güvenli teslimat avantajıyla da katgo veya TC kimlik numarası olmadan teslimat gerçekleştirilmiyor. Bu da kargonuzun başka kişiye teslim edilerek kaybolmasını önleyecektir. Bununla birlikte Hepsijet, Türkiye’nin 81 ilinde hizmet vermeyi başarıyor.

Hepsijet’in web sitesini incelemek için buraya tıklayın.

DHL

30 kg’u aşan yükler veya önemli evraklar için tercih edebileceğiniz en iyi kargo şirketi DHL oluyor. 200’ü aşkın ülkede hizmet veren DHL, uluslararası taşımacılığın en önemli oyuncusu. Üstelik kara, hava, deniz ve demiryolu gibi farklı ulaşım araçlarını kullanıyor. Bu sayede önemli belge ve evraklar binlerce km öteden bir gün içinde teslim edilebiliyor. Fiyatları yüksek ancak önemli ve acil işleriniz için seçebileceğiniz en iyi kargo firması.

DHL sitesini yakından incelemek için tıklayın.

MNG Kargo

2003 yılından beri hizmet veren MNG Kargo, Türkiye’nin en iyi kargo firması listesindeki yerini alıyor. Üstelik yurtdışı gönderimlerinizi de MNG Kargo ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Sık sık düzenlenen kampanyalarıysa KOBİ ve E-Ticaret girişimcilerinin uygun fiyatla gönderim yapmasını sağlıyor. Bununla birlikte teslimatları 1 – 3 iş günü içinde gerçekleştirmektedir. Sitesinden veya müşteri hizmetlerinden kurye çağır hizmetini avantajını da kullanabilirsiniz.

MNG Kargo sitesini incelemek için hemen tıklayın.

Git Kargo

Yenilikçi çözümleriyle en iyi kargo şirketi olarak Git Kargo’yu görüyoruz. Git Kargo, kargonuzu canlı olarak takip etmenizi sağlıyor. Bu sayede kuryeye verilen kargoyu GPS üzerinden takip edebiliyorsunuz. Bununla birlikte kurye ile iletişime geçerek not bırakabilir veya teslimat tarihinin değiştirilmesi gerektiğini de iletebilirsiniz. Aynı zamanda standart 24 saatte teslimat özelliğiyle de diğer kargo firmalarından ayrılıyor.

Git Kargo sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayın.

Sürat Kargo

Türkiye’nin her bölgesine kargo teslimatı gerçekleştiren Sürat Kargo, yeni nesil kampanyalarıyla ön plana çıkıyor. Aynı zamanda kredili kargo kampanyasıyla müşterilerini büyük oranda memnun ettiğini söylemek mümkün. Bununla birlikte bazı şube ve bölgelerde teslimat çok geç yapılabiliyor. Ancak tasilatlı, gönder – al vb. hizmetlere de sahip. Posta, evrak, yük vb. kargolarınızı Sürat Kargo ile Türkiye’nin ve dünyanın her noktasına gönderebilirsiniz.

Sürat Kargo web sitesini incelemek için hemen buraya tıklayın.

Kargoist

Mobil şube, kapıda ödeme ve gün içi teslim avantajlarıyla en iyi kargo şirketleri arasında Kargoist yer alıyor. Kargoist, henüz 21 şubede hizmet vermesine rağmen kısa sürede büyük bir kitleye ulaşmayı başardı. Aynı zamanda Kargoist, en hızlı kargo şirketi arayanlar için de iyi bir tercih olacaktır. Bununla birlikte kargonuzu canlı olarak takip etme imkanını da sunuyor. Kargoist’i deneyimleyen kişiler oldukça memnun.

Buraya tıklayarak Kargoist sitesini inceleyebilirsiniz.

AGT Kurye

AGT (Aynı Gün Teslimat) Kurye, güvenli teslimat için tercih ediliyor. Banka veya finans kuruluşlarının neredeyse tamamı AGT Kurye ile çalışmaktadır. Bununla birlikte teslimat süreleri oldukça uzuyor. Ayrıca müşteri hizmetleri için sağlanan destek de yeterli değil. Yaklaşık 30 yıldır hizmet veren AGT Kurye, son yıllarda e-ticaret siparişlerine de yoğunlaşmış durumda. Nitelikli, Express, ertesi gün veya güvenli teslim gibi farklı hizmetlere de sahip.

AGT Kurye web sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayın.

FedEX

ABD merkezli FedEX, yurtdışı gönderiler için tercih edebileceğiniz en iyi kargo şirketi seçeneklerinden biri. Uzun yıllardır sektörde hizmet veren ve geniş bir dağıtım ağına ulaşan FedEX, teslimat konusunda oldukça başarılı. Asya, Afrika, Amerika, Ortadoğu vb. birçok kıta ve bölgeye FedEX ile güvenli bir teslimat gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik farklı gönderim paketleriyle de teslimatınızı 2 – 8 iş günü içinde gerçekleştirmeniz mümkün.

FedEX sitesini yakından incelemek için buraya tıklayın.

İyi Kargo

En iyi kargo firmaları arasında yerli bir şirket olan İyi Kargo da yer alıyor. İyi Kargo yaklaşık 50 şehirde hizmet vermektedir. Yeni nesil kargo çözümleri sunduğunu söylemek mümkün. Canlı takip ve 7/24 müşteri desteğiyle kısa sürede oldukça popüler bir hale geldi. Bununla birlikte en hızlı kargo şirketi arayanlar için de İyi Kargo önemli bir örnek.

Buraya tıklayarak İyi Kargo sitesini inceleyin.

 

En iyi kargo şirketi içeriğini beğendiniz mi? İçerikle ilgili görüş ve önerilerinizi mutlaka yorumlarda belirtin. Ayrıca bizi desteklemek için içeriği arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz!

Yorum yapın