En İyi 16 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası! (Güvenilir Şirketler!)

Pandemiyle birlikte devlet hastanelerinde randevu bulmak epey zorlaştı. Ayrıca ülkemizde gelişmiş bir sağlık sistemi olmasına rağmen, bazı hastaneler yetersiz kalabiliyor. Dolayısıyla birçok kişi için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak neredeyse şart oldu. Ben de yaklaşık 3 senedir kendim ve ailem için bu sigortalardan faydalanıyorum. En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası seçenekleriyle aileniz ve kendiniz için geniş bir tedavi kapsamından faydalanmanız mümkün.

Tamamlayıcı sağlık sigortası sunan şirketler, farklı özellikleri ve avantajlarıyla ön plana çıkıyor. Ancak genelde 10 kez muayene hakkı tanınmaktadır. Bununla birlikte yatarak tedavi veya ameliyat şartları ise sigorta şirketlerinde farklılık gösteriyor. Gelin, birlikte en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası şirketleri ve avantajlarına göz atalım!

En İyi 16 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları her şirket için farklılık gösteriyor. Ayrıca sağlanan teminatlara göre de fiyatlar değişmektedir. Ben, diş sağlığı ve diyetisyen gibi ek hizmet sunan şirketlerin daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Ancak bu konulara yönelik bir ihtiyacınız yoksa genel paketleri de satın alabilirsiniz. Aşağıda en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası seçeneklerini inceleyerek bütçenize en uygun seçimi yapmanız mümkün.

Anadolu Sigorta

Geniş kapsamı, özel hastane sayısının fazlalığı ve müşteri odaklı anlayışıyla en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası Anadolu Sigorta tarafından yapılıyor. Anadolu Sigorta yatarak ve ayakta tedavi, evde bakım, yoğun bakım, suni uzuv, kemoterapi, doğum teminatı vb. geniş bir kapsama alanına sahip. Aynı zamanda Türkiye’de ilk kez tüp bebek teminatı sağlayan tamamlayıcı sağlık sigortası özelliğiyle de ön plana çıkıyor. Bununla birlikte 14 yaş ve üzeri kişiler için yılda bir defa check – up hediyesi de bulunmaktadır.

Anadolu Sigorta, tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili detayları incelemek için tıklayın.

Allianz

En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası denilince birçoğumuzun aklına Allianz gelir. Allianz, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında 7/24 doktorla online görüşme imkanı sağlıyor. Aynı zamanda röntgen, sintigrafi, ilaç vb. diğer pek çok sigorta şirketi tarafından karşılanmayan hizmetleri de kapsamaktadır. Bununla birlikte Turuncu Network ve Turuncu+ Network olmak üzere iki farklı pakete sahip. Daha fazla özel hastaneden yararlanmak için Turuncu+ Network, uygun fiyatlı tamamlayıcı sağlık sigortası için de Turuncu Network tercih edilebilir. Son olarak psikolojik destek, diyetisyen, diş bakımı ve check – up gibi ek hizmetlere de sahip.

Alliazn tamamlayıcı sağlık sigortası sayfasını ziyaret etmek için tıklayın.

Axa Sigorta

Birçok tamamlayıcı sağlık sigortası şirketi 60 yaşa kadar sigorta imkanı sunarken Axa Sigorta 0 – 65 yaş aralığına hitap ediyor. Axa Sigorta, sağlık indirimleri ve özel hastane sayısıyla en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası seçeneklerinden biri. Üstelik yatarak ve ayakta ya da yatarak teminatlı olmak üzere iki farklı poliçe türüne sahip. Bu sayede kendiniz ve aileniz için en avantajlı poliçeye sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda psikolojik danışman, diyetisyen, check – up ve diş paketi gibi farklı asistans paketleri de sağlıyor. En önemlisiyse Covid – 19 ve gelecekteki diğer salgın hastalıkları da kapsıyor.

Axa Sigorta tss sayfasına ulaşmak için buraya tıklayın.

Aksigorta

SGK tarafından karşılanmayan veya ücret limitlerini aşan durumlarda tercih edebileceğiniz diğer bir TSS de Aksigorta. Ömür boyu yenileme garantisi ve online doktor avantajı sunan Aksigorta, en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası listesindeki yerini alıyor. Ayrıca 15 günlük bebekler ve 18 yaş altı çocuklar için tek başlarına sigorta yapan sayılı şirketlerden biri. Aksigorta ile 0 – 55 yaş aralığındaki SGK’lı kişiler sağlık sigortası yaptırabilir. Geniş bir hastane ağına sahip olan Aksigorta, seçimli ağ hizmetiyle de müşterilerini memnun etmeyi başarıyor.

Aksigorta tamamlayıcı sağlık sigortası sayfasına erişim sağlamak için tıklayın.

Mapfre Sigorta

Türk vatandaşlarının ve yabancı vatandaşların güvenle yararlanabileceği tamamlayıcı sağlık sigortalarından biri de Mapfre Sigorta. Aynı zamanda güvenilir tamamlayıcı sağlık sigortası arayışındaysanız Mapfre Sigorta’yı tercih edebilirsiniz. Mapfre, dünyanın pek çok ülkesinde hizmet veriyor. ‘Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ hizmetinden yararlanarak ayakta veya yatarak tedavi ücretlerinden kurtulabilirsiniz. Özellikle büyükşehirlerde yaşıyorsanız Mapfre’nin geniş hastane ağından yararlanmanız mümkün. Ancak aile indirimi yok.

Mapfre Sigorta TSS sayfasını hemen incelemek ister misiniz? Buraya tıklayın.

Türkiye Sigorta

Kamu sigorta şirketlerinin bir araya gelmesiyle kurulan Türkiye Sigorta, 2020 yılından beri hizmet veriyor. Ziraat Sigorta, Halk Sigorta ve Güneş Sigorta şirketlerinin tek çatı altında toplanması olarak da tanımlanabilir. Türkiye Sigorta, tamamlayıcı sağlık sigortasında 2 – 4 yıl yenileme garantisi sağlıyor. En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası şirketi listelerinde yer alan Türkiye Sigorta, uygun fiyata sahip. Aynı zamanda aile indirimi ve isteğe bağlı doğum teminatı gibi avantajları da bulunuyor.

Türkiye Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası sayfasına ulaşmak için tıklayın.

Bupa Acıbadem Sigorta

En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası şirketleri arasında yer alan Bupa Acıbadem Sigorta, geniş bir hizmet ağı sağlıyor. Örneğin, birçok sigorta şirketi SGK’lı olmayan kişilere TSS yapmazken Bupa Acıbadem Sigorta, SGK+ Tamamlayıcı Sağlık Sigortası avantajı sunuyor. Aynı zamanda sadece ‘ayakta tedavi’ teminatıyla da sigorta yaptırabilirsiniz. Bu sayede size uygun olmayan tedavileri poliçeden çıkarttırarak uygun fiyata satın almanız mümkün. Son olarak Bupa Acıbadem Sigortalılar senCard ile özel indirimlerden faydalanabiliyor.

Bupa Acıbadem Sigorta TSS ile ilgili ayrıntılar için buraya tıklayın.

Sompo Sigorta

Japonya’nın en büyük sigorta şirketi olan Sompo Sigorta, Türkiye’de hizmet vermeye devam ediyor. Uygun fiyatlı tamamlayıcı sağlık sigortası arıyorsanız Sompo Sigorta ile mutlaka görüşmelisiniz. Aynı zamanda devlet hastanelerindeki öğretim üyeleri muayene farkı ücretini de Sompo Sigorta ile karşılamanız mümkün. En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası şirketi tavsiyelerinden biri olan Sompo Sigorta, yıllık 10 muayene hakkı tanıyor. Aynı zamanda Sompo Sigorta belirtilen durum ve hastalıklarda %100’e kadar teminat sağlamaktadır.

Sompo Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında bilgi edinmek için tıklayın.

Groupama

Provizyon konusunda en sorunsuz sigorta şirketlerinden biri Groupama. Dünyanın farklı ülkelerinde hizmet veren Groupama, profesyonel bir hizmet almak için tercih edilebilir. Ameliyathane masrafları, oda ve yemek giderleri ya da fizik tedavi gibi pek çok alanı kapsıyor. Aynı zamanda yılda bir kez ücretsiz check – up yaptırma imkanına da sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte internet veya sesli görüşme üzerinden doktorunuzla iletişime geçmeniz de mümkün. Bu sayede acil veya acil olmayan sağlık ihtiyaçlarınızı en kısa sürede karşılayabilirsiniz. Ayrıca aile indirimi de yapılıyor.

Groupama TSS hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Zurich Sigorta

En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası şirketi tavsiyesi arasında Zurich Sigorta’da bulunuyor. Zurich Sigorta, tamamlayıcı sağlık sigortası ile geniş bir kapsam sağlamaktadır. Tomografi, röntgen, tahlil, muayene vb. ücretleri ödemenize gerek kalmaz. Bununla birlikte radyoterapi vb. işlemler için de SGK güvencesi üstünde kalan tutarı ödüyor. Zurich Sigorta, acil durumlarda ambulans ile en yakın hastaye götürülmenizi de sağlayacaktır. Aynı zamanda tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları arasında ortalama bir ücrete sahip olduğunu söylemek mümkün.

Zurich Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası ayrıntıları için tıklayın.

HDI Sigorta

Almanya’nın en büyük sigorta gruplarından biri olan HDI, özellikle spor dünyasında verdiği reklamlarla bilinirliğini arttırdı. Ancak en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası şirketleri incelemesinde bulunmasını sağlayan tek özellik bu değil. HDI Sigorta, yatarak tedavilerde limitsiz, ayakta tedavilerdeyse 10 limit tanıyor. Ayrıca muayene sonucunda oluşan tahlil, fizik tedavi, görüntüleme vb. giderleri de karşılamaktadır. HDI özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya gibi büyükşehirlerde oldukça geniş bir hastane ağına sahip.

Buraya tıklayarak HDI Sigorta TSS sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Türk Nippon Sigorta

Harel Sigorta Yatırımlar ve Finansal Hizmetler Ltd. bünyesinde hizmet veren Türk Nippon Sigorta, TSS ile müşterilerini memnun ediyor. Avantajlı kampanyaları ve müşteri odaklı çözüm anlayışları sayesinde en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası şirketi incelemesinde Türk Nippon Sigorta’da bulunuyor. Türk Nippon Sigorta, daha önce var olmaması koşuluyla kanser, kalp krizi vb. kritik hastalıklarda 10 bin TL ödeme yapıyor. Aynı zamanda poliçe kapsamında belirtilen koşullar doğrultusunda tedavi planları da karşılanmaktadır. Bununla birlikte psikolojik danışman, diş bakımı ve röntgen, diyetisyen vb. avantajlara da sahip.

Türk Nippon Sigorta TSS ayrıntılarını buradan inceleyebilirsiniz.

Ray Sigorta

0 – 64 yaş aralığı için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak istiyorsanız Ray Sigorta ile iletişime geçmelisiniz. Ray Sigorta, müşteri odaklı çözümleri ile yüksek memnuniyet oranına sahip. Aynı zamanda sağlık konularında farklı poliçe türleri de bulunuyor. Ray Sigorta’nın en önemli avantajlarından biriyse uygun fiyatı. Dolayısıyla bu özelliğiyle birçok rakibini elemeyi başarıyor. Uygun fiyatlı ve en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası arayışındaysanız Ray Sigorta ile görüşebilirsiniz. Ayrıca online olarak teklif almanız da mümkün.

Ray Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası sayfasını incelemek için buraya tıklayın.

Eureko Sigorta

Garanti BBVA ile işbirliği bulunan Eureko Sigorta, beş farklı ülkede hizmet veriyor. Tamamlayıcı sağlık sigortasına aile üyelerini ekleme fırsatı sunduğunu da söylemeliyim. Aynı zamanda temel diş bakım hizmetlerini de yılda bir defaya mahsus olarak karşılıyor. Bununla birlikte kanser destek teminatı ve kanser ikinci görüş avantajı da var. Bu sayede 20000 TL’ye kadar maddi destek veya patoloji sonuçlarının uluslararası otoritelere gönderilmesi gibi avantajlar sunuluyor. Aynı zamanda 40 yaş üstü kadınlar için yılda bir kez ücretsiz olarak mamografi hizmeti de sağlanmaktadır.

Eureko Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası sayfasını yakından incelemek için buraya tıklayın.

Generali Sigorta

İtalya merkezli Generali, uygun fiyatlı poliçeleriyle ön plana çıkıyor. Aynı zamanda kredi kartına 12 taksit avantajına da sahip. Generali, TSS ile ayakta + yatarak, yatarak veya genişletilmiş check – up poliçelerine sahip olabilirsiniz. Modüler bir yapıya sahip olan Generali, bu özelliğiyle en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası şirketleri arasındaki yerini alıyor. Bu sayede poliçede olmasını veya olmamasını istediğiniz kapsamları düzenleyebilirsiniz. Ayrıca aile üyelerine indirim avantajlarından faydalanmak da mümkün.

Generali Sigorta TSS sayfasına ulaşmak için buraya tıklayın.

Doğa Sigorta

En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası incelemelerinde Doğa Sigorta’da yer alıyor. Doğa Sigorta, uygun fiyatlı poliçelere sahip dolayısıyla geniş bir kitleye hitap etmeyi başarıyor. Ancak 0 – 18 yaş aralığı için tek başlarına sigorta yaptırma imkanı yok. Bu yaş aralığı için ebeveyn şart. Aynı zamanda seçeceğiniz poliçe türüne göre 6 veya 10 kez ayakta tedavi imkanından faydalanabilirsiniz. Covid – 19 ve salgın hastalık vb. durumlarda da teminat veriyor. Doğa Sigorta, geniş bir poliçe kapsamına sahip değil. Ancak uygun fiyatı ve geniş özel hastane ağı için tercih ediliyor.

Doğa Sigorta TSS hakkında bilgi edinmek için buraya tıklayınız.

 

En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası içeriği ile ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlara yazın! İçeriği beğendiyseniz bizi desteklemek için arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz!

Yorum yapın